Zlatan Ibrahimović wyróżniony. Debiutancki gol bramką roku w MLS (wideo)

Marcowy debiut Zlatana Ibrahimovia w Major League Soccer odbił się szerokim echem. Jedno z trafień Szweda zostało właśnie uznane bramką roku w MLS.
Michał Jankowski
Getty Images / Katharine Lotze / Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović

Lepszego wejścia do MLS Zlatan Ibrahimović nie mógł sobie wyobrazić. W marcu przeniósł się z Manchesteru United do Los Angeles Galaxy. Debiutował w derbowym starciu z Los Angeles FC. Pomimo iż na boisku spędził tylko 19 minut, to zdążył strzelić dwa gole i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Do 61. minuty goście prowadzili 3:0, ale ostatecznie gospodarze wygrali 4:3.

W 77. minucie Zlatan Ibrahimović dopadł do piłki zgranej głową przez Daniela Steresa i potężnym strzałem z woleja z dużej odległości przelobował wysuniętego bramkarza. Gol ten został uznany bramką roku w MLS.

Do tej pory Ibrahimović rozegrał 27 meczów dla Los Angeles Galaxy. Zdobył w nich 22 bramki i miał  7 asyst. Jego występy są bardzo doceniane. Szwed został wybrany do jedenastki sezonu, a także najlepszym debiutantem.