Warta Poznań - GKS Jastrzębie 3:0 (trenerski dwugłos)

Warta Poznań pokonała GKS Jastrzębie 3:0. Po meczu w dobrym humorze mógł być wreszcie trener gospodarzy Bogusław Baniak. Szkoleniowiec gości, Piotr Rzepka przyznał, że jego zespół przegrał przez proste błędy w defensywie.

Michał Jankowski

Piotr Rzepka (GKS Jastrzębie): - Chciałem pogratulować Warcie, że wykorzystała nasze naiwne błędy. Na drugoligowym poziomie nie wypada tracić bramek po łapaniu na spalonym na połowie boiska. Była to lekcja pokory i realizmu. Pewne rzeczy nie zostały zrobione tak, jak sobie założyliśmy. Po straconych bramkach z każdą minutą była coraz większa nerwowość. Wyszło wtedy doświadczenie Warty i nie mogliśmy sobie za bardzo sytuacji stworzyć.

Bogusław Baniak (Warta Poznań): Na zgrupowaniu powiedziałem zawodnikom, że ten kto nie podejmie walki to po piętnastu minutach schodzi z boiska, a nawet zdejmuje dres Warty. Do niektórych to dotarło. Był to mecz walki. Wygraliśmy 3:0 bez formacji ataku. Cieszę się ze zwycięstwa. Jest to nadzieja i otucha przed ciężkimi spotkaniami z Polonią Warszawa i Odrą Opole.