U-16: remis Polski z Irlandią Północną

W towarzyskim spotkaniu rozegranym na stadionie Warty w Poznaniu reprezentacja Polski U-16 zremisowała z rówieśnikami z Irlandii Północnej 0:0.

Szymon Mierzyński
reprezentacja Polski U-16 Newspix / Krzysztof Porebski / PressFocus / Na zdjęciu: reprezentacja Polski U-16
Rywalizacja była bardzo wyrównana. Przed przerwą najlepszą okazję na gola mieli goście. Nieprawdopodobne pudło zaliczył jednak Dale Taylor, który dopadł do piłki dośrodkowanej z prawej strony boiska, ale stojąc nie więcej niż metr przed bramką uderzył obok słupka.

Po przerwie więcej z gry mieli już Biało-Czerwoni. W poprzeczkę trafił Radosław Cielemęcki, zaś w samej końcówce minimalnie niecelnie strzelił Fryderyk Gerbowski.

Ostatecznie w "ogródku" gole nie padły i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

W czwartek na stadionie w Swarzędzu obie drużyny zmierzą się raz jeszcze. Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 13.00.

Polska U-16 - Irlandia Północna U-16 0:0

Polska U-16: Krzysztof Bąkowski - Jerzy Tomal, Jakub Malec, Ariel Mosór, Daniel Hoyo-Kowalski, Mateusz Łęgowski, Patryk Kusztal, Radosław Cielemęcki, Dominik Wasilewski (50' Fryderyk Gerbowski), Aleksander Buksa (72' Szymon Włodarczyk), Mateusz Musiałowski (67' Olaf Korczakowski).

Irlandia Północna U-16: Connor Byrne - Sean McAllister, Sean Stewart, Aaron Donnelly, Shea Charles, Orrin McLaughlin, Charlie Allen, Jonah Herron, Dale Taylor, Isaac Price, Connor Bradley (80+3' Caolan McBride).

Żółta kartka: Jakub Malec (Polska U-16).

Sędzia: Piotr Idzik.