II liga: Błękitni Stargard wrócili z dalekiej podróży. Nie popisała się Elana Toruń

Błękitni Stargard utrzymali się ponad strefą spadkową dzięki zwycięstwu 3:2 ze Zniczem Pruszków. Po 18 minutach przegrywali oni 0:2. Elana Toruń została pokonana i szczęśliwie została na miejscu premiowanym awansem.

TVN Agency
Ciekawym widowiskiem zakończyła się runda jesienna w Stargardzie. Błękitni wygrali z wyżej notowanym Zniczem Pruszków, choć wskutek goli Macieja Machalskiego przegrywali 0:2 po 18 minutach. Gospodarze nie wywiesili białej flagi i wykorzystali ponad godzinę pozostałą do końca meczu na odwrócenie wyniku. Błękitni po raz drugi w sezonie pokonali przeciwnika z Mazowsza i pozostali nad strefą spadkową. Znicz nie poszedł za ciosem po wygranej z Widzewem.

Gryf Wejherowo sprawił niespodziankę. Dzięki bramkom Dawida Rogalskiego oraz Mateusza Goerke wygrał 2:0 z Elaną Toruń. To była dopiero druga wiktoria zespołu ze Wzgórza Wolności na wyjeździe. Służą mu wycieczki po Pomorzu, ponieważ poprzednio wywalczył komplet punktów w Grudziądzu. Beniaminek wygrał tylko jeden z ośmiu meczów na zakończenie rundy jesiennej i szczęśliwie pozostał na miejscu premiowanym awansem.

Elanę uratowała niefrasobliwość GKS-u Bełchatów. Brunatni mogli wyprzedzić torunian w tabeli, tyle że sami również przegrali 0:1 ze Skrą Częstochowa. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Piotr Nocoń w 77. minucie. Skra zdobyła w tym sezonie 21 punktów na własnym stadionie. Jej bilans w Częstochowie to sześć zwycięstw, trzy remisy i porażka.

Podobny był scenariusz meczu w Siedlcach. Pogoń zapewniła sobie zwycięstwo 1:0 z Rozwojem Katowice tylko dwie minuty później niż Skra z bełchatowianami. Kamil Walków trafił do bramki po raz piąty w rozgrywkach. Pogoń wyprzedziła pokonanego przeciwnika w tabeli, a Rozwój spędzi najbliższe miesiące w strefie spadkowej.

21. kolejka II ligi:

Błękitni Stargard - Znicz Pruszków 3:2 (2:2)

0:2 - Mateusz Goerke 59'

Skra Częstochowa - GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
1:0 - Piotr Nocoń 77'

Pogoń Siedlce - Rozwój Katowice 1:0 (0:0)

Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg - odwołany

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Błękitni Stargard utrzymają się w tym sezonie na szczeblu centralnym?