II liga: męczarnie Widzewa ze Stalą. Bez goli przy Piłsudskiego

Trwa fatalna passa wciąż liderującego w tabeli II ligi Widzewa Łódź. Czerwono-biało-czerwoni stracili punkty w piątym meczu z rzędu, bezbramkowo remisując ze Stalą Stalowa Wola.

Bartosz Koczorowicz
piłkarze Widzewa Łódź Newspix / Radosław Jóźwiak / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź
Zmazanie plamy po fatalnym listopadzie - tak brzmiał cel piłkarzy trenera Radosława Mroczkowskiego na ostatnie spotkanie rundy jesiennej II ligi. W czterech poprzednich kolejkach czerwono-biało-czerwoni byli w stanie zdobyć zaledwie dwa punkty, przegrywając z Olimpią Grudziądz (2:3) oraz Zniczem Pruszków 0:1, a także remisując (jeszcze w październiku) z GKS-em Bełchatów (0:0) i Rozwojem Katowice  (1:1). Słaby okres łodzian wykorzystali ich rywale. Radomiak Radom, który jeszcze miesiąc temu tracił do Widzewa Łódź siedem punktów, zdołał całkowicie zniwelować do niego dystans, pozostając w walce o miano lidera tabeli po jesieni aż do ostatniego meczu w bieżącym roku.

Piłkarze Stali Stalowa Wola radzą sobie w lidze ze zmiennym szczęściem. Zawodnicy Wojciecha Fabianowskiego przed meczem z łodzianami znajdowali się w lidze na siódmej pozycji. W ostatniej kolejce pokonali znajdującą się w czołówce tabeli Elanę Toruń  1:0. Tydzień wcześniej w takim samym stosunku ulegli Resovii.

Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacja podbramkowe. Dodatkowo, arbiter zawodów dwukrotnie przerywał spotkanie z powodu rac, które odpalili kibice gospodarzy. Na emocje piłkarskie trzeba było czekać aż do doliczonego czasu gry. Po błędzie w obronie Sebastiana Zielenieckiego w sytuacji sam na sam z Patrykiem Wolańskim znalazł się były widzewiak, Piotr Mroziński. Golkiper gospodarzy uratował swój zespół przed stratą gola, broniąc strzał nogą. Była to jedyna sytuacja w pierwszych czterdziestu pięciu minutach, w której bramkarz którejkolwiek z drużyn musiał stanąć przed poważniejszym wyzwaniem.

Wolański znalazł się w opałach ponownie w 51. minucie. Tym razem, od wyciągnięcia piłki z siatki uchroniła go jednak poprzeczka. Strzelał Michał Mistrzyk, który przez nikogo niepilnowany ładnie złożył się do uderzenia z powietrza. Szansę na bramkę miał również wprowadzony w drugiej połowie Michał Kitliński, ale w porę wrócili defensorzy Widzewa. Kilka sygnałów ostrzegawczych ze strony gości pobudziło zawodników trenera Mroczkowskiego. W dalszym ciągu jednak gospodarze nie dochodzili do strzałów - głównie ze względu na niedokładność w zagraniach.
Ta sztuka udała się wreszcie gospodarzom w 76. minucie. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Marek Zuziak. Piłka po uderzeniu Słowaka zatrzymała odbiła się jednak od poprzeczki. W odpowiedzi strzał Adriana Dziubińskiego z bliskiej odległości w ostatniej chwili zablokował Marcin Kozłowski. W doliczonym czasie gry widzewiacy mogli ostatecznie przechylić szansę na swoją korzyść. Konefał sparował jednak strzał Zuziaka na słupek.

Pomimo emocji, żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki. Łodzianie, którzy nie wygrali żadnego z pięciu ostatnich meczów, pozostają liderem tabeli II ligi do niedzieli. Tego dnia swój mecz rozegra Radomiak, który podejmuje Olimpię Grudziądz. W przypadku zwycięstwa, to zawodnicy Dariusza Banasika obejmą pierwsze miejsce, zostając samodzielnym liderem.

Widzew Łódź – Stal Stalowa Wola 0:0

Składy drużyn

Widzew: Patryk Wolański - Marcin Kozłowski, Sebastian Zieleniecki, Radosław Sylwestrzak, Marcel Pięczek (46’ Konrad Gutowski) - Mateusz Michalski (46’ Tomasz Wełna), Dario Kristo, Mikołaj Gibas (84' Michael Ameyaw), Marek Zuziak - Daniel Mąka (75' Daniel Świderski), Filip Mihaljević

Stal: Łukasz Konefał - Adam Waszkiewicz, Grzegorz Janiszewski, Kacper Czajkowski, Bartosz Sobotka, Piotr Mroziński, Przemysław Stelmach, Michał Mistrzyk, Robert Dadok (62' Adrian Dziubiński), Michał Trąbka, Andrzej Trubeha (54’ Michał Kitliński)

Żółte kartki: Gibas (Widzew) – Mroziński (Stal).

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław).

Widzów: 15 726.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Widzew Łódź wygra rozgrywki II ligi?