Kolega Krystiana Bielika ustanowił niechlubny rekord. "Czerwień" w 39. sekundzie!

Obrońca Naby Sarr zobaczył czerwoną kartkę w 39. sekundzie meczu z AFC Wimbledon. Stał się tym samym najszybciej wyrzuconym z boiska piłkarzem w 113-letniej historii Charlton Athletic.

Michał Fabian
Naby Sarr PAP/EPA / Richard Sellers / Na zdjęciu: Naby Sarr
Krystian Bielik rozpoczął sobotni mecz w podstawowym składzie The Addicks. Krótko po pierwszym gwizdku gospodarze zostali osłabieni. Francuz Naby Sarr sfaulował uciekającego po skrzydle Tennaia Watsona, a arbiter Trevor Kettle pokazał mu za to czerwoną kartkę.

To najszybsza "czerwień" w historii Charlton Athletic. Poprzednim rekordzistą był bramkarz Nicky Weaver, który w 2008 r. został usunięty z boiska w 3. minucie.

Drużyna Bielika świetnie jednak poradziła sobie w trudnym momencie. "Pomogli" jej w tym rywale, bowiem w 33. minucie siły się wyrównały. Mitch Pinnock z AFC Wimbledon zobaczył drugą żółtą kartkę za symulowanie.

W II połowie Charlton przechylił szalę na swoją korzyść. Wygrał 2:0 po golach Lyle'a Taylora (60. minuta) i Marka Marshalla (86.). Zespół Polaka zajmuje piąte miejsce w tabeli League One (trzeci poziom rozgrywek w Anglii).