Primera Division: kanonada Barcelony. Hat-trick Leo Messiego

Barcelona bez litości dla Levante. Mistrzowie Hiszpanii wygrali na boisku rywala 5:0. Trzy gole w meczu zdobył Leo Messi. Argentyńczyk umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników 2018 roku.

Michał Piegza
Lionel Messi (z lewej) i Luis Suarez (z prawej) PAP/EPA / MANUEL BRUQUE / Na zdjęciu: Lionel Messi (z lewej) i Luis Suarez (z prawej)
Kilka miesięcy temu Barcelona sensacyjnie przegrała z Levante. Gospodarze mieli nadzieję na powtórzenie sukcesu. 1. połowa długo rozczarowywała. Levante mogło zdobyć gola w 5. minucie, kiedy strzał Emmanuela Boatenga odbił Marc-Andre ter Stegen.

Na kolejną groźną okazję kibice na stadionie musieli czekać niemal pół godziny. Wówczas potężnie z siedmiu metrów uderzył Boateng. Piłka odbiła się od poprzeczki, następnie od ziemi i wróciła na boisko. Dwie minuty później prowadzili już goście. Strata gospodarzy przed własnym polem karnym, piłka trafiła do Lionela Messiego, ten wypatrzył w polu karnym Luisa Suareza. Urugwajczyk popisał się kapitalnym strzałem w okienko.

Barcelona prowadzenie podwyższyła jeszcze przed przerwą. Gospodarze stracili piłkę w środku pola. Przejął ją Sergio Busquets, podał do Messiego, a ten w sytuacji sam na sam uderzył pewnie do bramki. Argentyńczyk z wysokiego "c" wszedł w drugą odsłonę. Suarez podał na lewo do Jordiego Alby, ten dograł w pole karne, a Messi mocnym nie dał szans Oierowi Olazabalowi. To nie był koniec strzelania piłkarza Barcelony. Po godzinie gry goście rozmontowali defensywę miejscowych. Suarez na prawo do Arturo Vidala, ten przed bramkę do Messiego, który zdobył swoją trzecią bramkę w meczu. Wcześniej dobrą szansę zmarnował Urugwajczyk, który w sytuacji sam na sam uderzył w bramkarza.

Gospodarze starali się uratować honor, ale w decydujących momentach popełniali proste błędy. Dodatkowo od 76. minuty musieli grać w osłabieniu. Erick Cabaco ostro potraktował Ousmane Dembele i sędzia bez wahania wyrzucił gracza miejscowych z boiska.

Levante mogło zostać skarcone w 80. minucie, kiedy po podaniu Messiego w świetnej sytuacji spudłował Suarez. W odpowiedzi uderzenie Borji Mayorala obronił ter Stegen. Z kolei w 86. minucie sytuację sam na sam z Oierem zmarnował rezerwowy Denis Suarez. Wynik gry ustalił w 88. minucie Gerard Pique, który wykorzystał podanie Messiego.

Argentyńczyk zdobywając trzy gole umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników 2018 roku. Messi zdobył już 50 bramek.

Levante UD - FC Barcelona 0:5 (0:2)
0:1 - L. Suarez 35'
0:2 - Messi 43'
0:3 - Messi 47'
0:4 - Messi 60'
0:5 - Pique 88'

Levante: Oier Olazabal - Roberto Suarez, Sergio Postigo (70' Sanjin Prcić), Erick Cabaco - Jason, Enis Bardhi, Campana, Antonio Garcia - Ruben Rochina (69' Coke), Jose Luis Morales - Emmanuel Boateng (62' Borja Mayoral).

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Gerard Pique, Clement Lenglet, Thomas Vermaelen (53' Arthur) - Ivan Rakitić, Sergio Busquets, Arturo Vidal (78' Philippe Coutinho), Jordi Alba - Lionel Messi, Luis Suarez, Ousmane Dembele (81' Denis Suarez).

Żółte kartki: R. Suarez, Jason (Levante) oraz Alba, Dembele, Rakitić (Barcelona).

Czerwona kartka: Cabaco (Levante) /77', za faul/.