The Championship: ekipa Leeds United wróciła z zaświatów i przedłużyła zwycięską serię. Niezły występ Mateusza Klicha

Znakomite widowisko na Villa Park. Zespół Leeds United, z Mateuszem Klichem w składzie, przegrywał już z Aston Villą 0:2, ale w doliczonym czasie gry zapewnił sobie zwycięstwo 3:2. Polak rozegrał niezłe zawody, występując przez cały mecz.

Tomasz Rosiński
Mateusz Klich i piłkarze Leeds United Getty Images / George Wood / Na zdjęciu: Mateusz Klich i piłkarze Leeds United
Ekipa Leeds chciała w niedzielę przedłużyć swoją zwycięską serię do sześciu wygranych z rzędu, ale czekało ją trudne zadanie, bo na jej drodze miała stanąć drużyna Aston Villi.

Od początku rywalizacja była toczona w szybkim tempie tempie, a wszystko bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy po ładnie rozegranej akcji wyszli na prowadzenie 1:0. John McGinn wyłożył piłkę jak na tacy, zaś pewnym uderzeniem futbolówkę do siatki wpakował Tammy Abraham.

Lwy z Birmingham nie zamierzały zwalniać tempa i w 17. minucie wykorzystały prostą stratę przyjezdnych. Piłka dotarła przed pole karne do Conora Hourihane'a, a ten bez zawahania zdecydował się na strzał i pokonał Bailey'a Peacocka-Farrella.

Wówczas z ławki rezerwowych podniósł się podenerwowany trener gości, Marcelo Bielsa, gdyż jego podopieczni dawali się spychać do defensywy i byli zbyt mało agresywni w środkowej strefie boiska.

Po przerwie kibice oglądali zupełnie odmienioną drużynę Leeds United, która odważnie ruszyła do ataku i w 56. minucie po indywidualnej akcji urodzonego w 2000 roku Jacka Clarke'a zdobyła bramkę kontaktową.

Nie minęło 300 sekund, zaś na tablicy świetlnej pojawił się remis 2:2. Z rzutu rożnego dokładnie dośrodkował Pablo Hernandez, natomiast najwyżej do futbolówki wyskoczył Pontus Jansson i głową strzelił gola.

Chwilę później sędzia powinien odgwizdać "jedenastkę" dla Pawi za zagranie piłki ręką przez zawodnika Aston we własnym polu karnym, lecz arbiter pozostał niewzruszony na protesty piłkarzy Leeds i wskazał na korner.

Przyjezdni ambitnie do samego końca walczyli o triumf. W drugiej minucie doliczonego czasu gry celnie z dystansu uderzył Mateusz Klich, ale na posterunku był Orjan Nyland, który złapał piłkę.

Jednak po chwili Nyland musiał wyjmować piłkę z siatki po strzale Kemara Roofe'a, który wprawił fanów swojego klubu w ekstazę i zapewnił Leeds kolejny komplet punktów w The Championship.