Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Krzysztof Przytuła będzie kontynuował pracę w ŁKS-ie Łódź. "Nie odejdziemy od naszej filozofii rozwoju"

Do klubu dołączył w 2016 roku i od tego czasu drużyna zaliczyła dwa awanse w dwa lata. Teraz zostanie w nim aż do 2024 roku. Dyrektor sportowy Krzysztof Przytuła przedłużył umowę z ŁKS-em Łódź.
Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
piłkarze ŁKS-u Łódź Newspix / Piotr Matusewicz / Na zdjęciu: piłkarze ŁKS-u Łódź

Swoją pracę rozpoczął przed sezonem 2016/2017, kiedy Łódzki Klub Sportowy znajdował się w III lidze. Później w ciągu dwóch lat ełkaesiacy zdołali wywalczyć dwa awanse i aktualnie możemy ich oglądać na boiskach Fortuna I ligi. Łodzianie plasują się aktualnie na czwartym miejscu i mają realną szansę na awans do Lotto Ekstraklasy.

- W klubie bardzo wysoko oceniamy prace Krzysztofa na rzecz ŁKS-u. Bardzo ważne jest to, że pomysły, które przedstawił w połowie 2016 roku zostały wprowadzone. Mamy pełną świadomość, że nadal w wielu aspektach jesteśmy na początku drogi, ale dotychczasowe doświadczenia skłoniły mnie do podjęcia rozmów na temat dalszej naszej współpracy. Zawsze podkreślam, że kluczem w każdym przedsięwzięciu są ludzie, dlatego z dużą przyjemnością podpisuje tę umowę, tym bardziej, co nie jest żadną tajemnicą, że Krzysztof miał propozycje z kilku klubów Ekstraklasy - powiedział prezes ŁKS-u Tomasz Salski.

Dla sternika klubu bardzo ważne jest, by rozwój sportowy klubu szedł w parze z rozwojem organizacyjnym. W 2018 roku udało się dopiąć formalności, by ŁKS stał się spółką prawa handlowego. Z kolei od strony sportowej bardzo wiele spoczywa na barkach właśnie Krzysztof Przytuły.

- Dwa i pół roku temu prezes mi zaufał i uwierzył w plany, które mu przedstawiłem. Dziś jesteśmy w innym miejscu, ale co najmniej dwie kwestie się nie zmieniły – wspólne zaufanie, które według mnie tylko wzmocniło się przez 30 miesięcy wspólnej współpracy oraz cel, który pozostaje bez zmian, czyli budowa silnego klubu, opartego na tożsamości z łódzkim środowiskiem piłkarskim. Bez względu na trudności jakie pojawiały się, pojawiają i będą się pojawiać, nie odejdziemy od naszej filozofii rozwoju ŁKS-u - zapowiedział Przytuła.

Co ważne, na boisku ważną rolę odgrywają piłkarze, którzy są wychowankami ŁKS-u lub pochodzą z regionu łódzkiego. Jednym tchem można wymienić takich graczy jak Michał Kołba, Rafał Kujawa, Artur Bogusz, Maksymilian Rozwandowicz, Piotr Pyrdoł czy Jan Sobociński. Dwaj ostatni znajdują się w ścisłym kręgu zainteresowań trenera reprezentacji Polski do lat 20 Jacka Magiery w kontekście przyszłorocznych mistrzostw świata.

Obowiązująca do czerwca 2019 roku umowa ŁKS-u z Krzysztofem Przytułą została przedłużona o pięć lat.

ZOBACZ WIDEO Show Milika! Napoli wyszarpało zwycięstwo w końcówce spotkania [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Jak oceniasz pracę Krzysztofa Przytuły w ŁKS-ie Łódź?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×