KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wisła Kraków przyjęła pomoc od Bogusława Leśnodorskiego

Bogusław Leśnodorski w czwartek zapowiedział, że pomoże Wiśle Kraków w trudnym momencie. Pogrążony w kryzysie klub chce skorzystać z prawnego doświadczenia byłego prezesa Legii Warszawa.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Bogusław Leśnodorski Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Bogusław Leśnodorski

Sytuacja Wisły Kraków jest fatalna. W czwartek Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zawiesiła licencję krakowskiego klubu i czeka na wyjaśnienia. Wisła nie poinformowała komisji o zmianach właścicielskich w klubie. Przypomnijmy, że akcje klubu nabyli Vanna Ly i Mats Hartling, którzy do 28 grudnia mieli przekazać na konto Wisły 12,2 mln zł, co miało uwiarygodnić transakcję, a środki byłyby przekazane na spłatę najpilniejszych zobowiązań.

Pieniądze na konto Wisły nie dotarły, a 2 stycznia władze TS "Wisła" Kraków poinformowały, że umowa sprzedaży została anulowana. Innego zdana są Ly i Hartling, którzy uważają się za właścicieli. Działacze mają kilka dni na to, by przekonać komisję do zmiany decyzji. Pomóc ma były prezes Legii Warszawa, Bogusław Leśnodorski.

- Jeśli potrzebujecie pomocy prawnej w tym trudnym momencie, to mogę spróbować wam pomóc - napisał w czwartek na Twitterze Leśnodorski, a post skierowany był do osób związanych z Wisłą. Krakowski klub oferty pomocy nie odrzucił. - Postanowiliśmy z Panem Bogusławem Leśnodorskim, że wspólnymi siłami walczymy o to by wiosną ujrzeć ten widok - odpowiedział członek zarządu TS "Wisła" Rafał Wisłocki i zamieścił zdjęcie z trybun stadionu Wisły.

Leśnodorski zdaje sobie sprawę z tego, że w Wiśle musi dojść do ogromnych zmian. - I żeby było jasne to moim zdaniem poza "piłką" i działem sportu w Wiśle musi zmienić się wszystko! Kompletnie nowe otwarcie inaczej nic z tego nie będzie - napisał były prezes Legii.


Biała Gwiazda potrzebuje pomocy prawników, aby Komisja nie zdołała wycofać jej licencji na grę w ekstraklasie. Dlatego też swoją pomoc zaoferował były prezes Legii i współzałożyciel firmy prawniczej LSW. - Wisła musi mieć poważnego pełnomocnika, z doświadczeniem na polskim rynku, który sprawnie wszystko odkręci, napisze dobrze wniosek odwoławczy. Na tę chwilę Wisła sama sobie nie poradzi. To, co dzieje się teraz w Krakowie, to po prostu kompromitacja. To byłaby fatalna wiadomość dla naszej piłki, gdyby taki klub jak Wisła upadł - mówił nam Leśnodorski i dodał, że jest gotowy pomóc klubowi za darmo.

ZOBACZ WIDEO "Piłka z góry". PZPN wprowadził nakaz gry młodzieżowca. "To ruch na krótką metę"

Czy Wisła Kraków dokończy sezon w Lotto Ekstraklasie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
twitter.com/Wislocki_R
Komentarze (24)
 • _smigol_ Zgłoś komentarz
  Jeżeli myślicie że nikt nie stoi za "bezinteresowną" pomocą Lesniodorskiego Wiśle... pomyślcie jeszcze raz...
  • ggdd Zgłoś komentarz
   Nabijasz sobie, Witczyk, wierszówkę na zakup pasztetowej, że w swoim "newsie" powtarzasz to, co jest wstawione z TT? Czy może to objaw jakiegoś natręctwa, choroby albo ułomności
   Czytaj całość
   umysłowej?
   • krzyn Zgłoś komentarz
    "2 stycznia władze TS "Wisła" Kraków poinformowały, że umowa sprzedaży została anulowana. Innego zdana są Ly i Hartling, którzy uważają się za właścicieli." Wcale się nie
    Czytaj całość
    ździwię jak się okaże, że te 12,2 mln wyparowały na konta Pani Marzeny S. i Damiana D., a Ci są już w ciepłych krajach...
    • Johny Marcos Zgłoś komentarz
     Królu Polskich Cyganów - help !!!
     • Marco Polonia Zgłoś komentarz
      W tej chwili w Wiśle jest totalny chaos i prawnik się na pewno się przyda a doświadczenia B .L w organizacji klubu mu nie można mu odmuwić. Bo w takie bagno nikt nie włoży nawet
      Czytaj całość
      złotówki. I taki jest cel jego pomocy, a czy uda się dograć rundę do końca , szanse dziś są niewielkie ale całej ekstraklasie na tym powinno zależeć. Bo ona straci na swoim wizerunku.
      • falubaz mistrz Zgłoś komentarz
       Tylko w Polsce takie jaja. Dziki zachód,trzeci świat. A za parę lat tak bedzie z Poskim krajem.
       • lammergeyer2 Zgłoś komentarz
        Hehe, prezesi dyskutują sobie na Twitterze wysyłając sobie zdjęcia. Jeśli ktoś oferuje pomoc wpisem na Twitterze to jest mniej więcej tak wiarygodny jak członek kambodżańskiej rodziny
        Czytaj całość
        królewskiej. Ciekawe czy swoje cenne porady dla zarządu Wisły też będzie wysyłał za pomocą Twittera? Tu nie są potrzebne porady a pieniądze i wszystko poza tym to próby różnych ludzi, którzy próbują coś ugrać/zaistnieć/namieszać i do niczego to sensownego nie doprowadzi.
        • KamaWROC Zgłoś komentarz
         Brawo prezes, brawo Legia. Trzeba sobie pomagać aby potem rywalizować. Już wcześniej ludzie Legii pokazali klase, w przeciwieństwie do Lecha, który szydził.
         • MrLouie Zgłoś komentarz
          Ależ syf. Trzeci świat.
          • Stefek Kuternoga Zgłoś komentarz
           Szacun Leśny, jesteś gość. Oby skuteczne to było.
           • werty Zgłoś komentarz
            Nie jest w interesie Ekstraklasy S.A. by Wisła teraz upadała, zapewne chodzi o pieniądze. Nikt z centrali nie będzie po niej płakał, na razie jest robione wszystko, by dograła do końca
            Czytaj całość
            sezonu, a potem 4liga. Tak to wygląda, a zaklinanie rzeczywistości na niewiele się zda.
            • Mr mgr Zgłoś komentarz
             Brawo, porozumienie ponad podziałami!
             • Piotr Maksymowicz Zgłoś komentarz
              taaa za darmo... yhy jasne...
              Zobacz więcej komentarzy (2)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×