Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rzecznik Rooneya tłumaczy aresztowanie. Piłkarz zmieszał tabletki nasenne z alkoholem

- Wayne Rooney zażył tabletki nasenne, a po pewnym czasie spożył alkohol. W konsekwencji był zdezorientowany - tak rzecznik Wayne'a Rooney'a tłumaczy aresztowanie piłkarza na lotnisku w Waszyngtonie.
Dawid Borek
Dawid Borek
Wayne Rooney Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Wayne Rooney

16 grudnia Wayne Rooney został aresztowany na lotnisku w Waszyngtonie. Powodem miało być publiczne przeklinanie. Angielskie media informowały także, że znany piłkarz w chwili zdarzenia był nietrzeźwy.

Faktycznie w momencie zatrzymania Rooney znajdował się pod wpływem alkoholu, ale nie tylko on wpłynął na karygodne zachowanie zawodnika D.C. United. Rzecznik napastnika tłumaczy, że zawiniło zmieszanie alkoholu z tabletkami nasennymi.

"Wayne Rooney został aresztowany i zatrzymany na lotnisku w Waszyngtonie po długim locie z Arabii Saudyjskiej, gdzie przebywał na jednodniowej podróży służbowej. Podczas lotu Rooney zażył przepisane mu tabletki nasenne, a po pewnym czasie spożył alkohol. W konsekwencji, po przylocie na lotnisko, był zdezorientowany" - czytamy w oświadczeniu rzecznika Rooney'a, opublikowanym przez telewizję "Sky Sports".

Okazuje się, że piłkarz został aresztowany tylko na kilka chwil. Gdy się uspokoił, policjanci zdjęli kajdanki z jego nadgarstków. - Policja aresztowała go za drobne wykroczenie. Nałożono na niego ustawową grzywnę. Niedługo później został zwolniony, jeszcze na lotnisku. Sprawa dobiegła końca. Wayne chciałby wyrazić swoją wdzięczność za sposób, w jaki potraktowali go policjanci - wyjaśnia rzecznik piłkarza.

ZOBACZ WIDEO Boruc pokonany trzykrotnie! Bournemouth poza Pucharem Anglii [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Na Rooney'a nałożono w sumie 116 dolarów grzywny. Piłkarz zapłacił ją kilka dni później, w efekcie czego nie dojdzie do rozprawy sądowej z jego udziałem. 

Rooney we wrześniu 2017 roku przyznał się do jazdy samochodem pod wpływem alkoholu (niemal trzykrotnie przekraczając limit) po nocnej imprezie. Sąd nałożył na niego dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów i nakazał prace na cele społeczne.

Czy Rooney zasłużył na bardziej surową karę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Sky Sports
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×