Sparingowa sobota: pierwsze zimowe kanonady. Warta Poznań zbiła imienniczkę

Warta Poznań i Wisłoka Dębica strzeliły po pięć goli, a Błękitni Stargard cztery. To najskuteczniejsze kluby pierwszej w tym roku sparingowej soboty.

piłkarze Warty Poznań Materiały prasowe / Adam Ciereszko / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań
Michał Jakóbowski zagrał po raz pierwszy w barwach Warty Poznań po powrocie do klubu. Strzelił jednego z goli w wygranym 5:0 meczu z Wartą Gorzów Wielkopolski. Pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam po podaniu Krzysztofa Biegańskiego. Dubletem w 10 minut popisał się Michał Kozajda, który był testowany w obronie Zielonych wspólnie z Piotrem Pierzchałą. Kozajda wykorzystał dośrodkowania ze stałych fragmentów.

Przed wylotem na zgrupowanie do Turcji piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała zagrają kontrolnie wyłącznie z polskimi klubami. W meczu z Ruchem Zdzieszowice zgodnie z zapowiedziami zagrały dwie jedenastki. Do bramki trzecioligowca nie trafili najlepsi strzelcy na zapleczu Lotto Ekstraklasy, czyli Valerijs Sabala i Łukasz Sierpina. Zrobił to w doliczonym czasie Adrian Rakowski z rzutu karnego. Były pomocnik KGHM Zagłębia Lubin ustalił wynik na 1:1.

Także w doliczonym czasie padł gol na 2:2 w meczu Stomilu Olsztyn ze Zniczem Biała Piska. Trener pierwszoligowca sprawdził grupę testowanych piłkarzy. W Stomilu nie ma już między innymi Łukasza Sołowieja i Piotra Głowackiego, którzy zmienili klub w przerwie między rundami.

Latem Błękitni Stargard przeszli rewolucję kadrową. W burzliwym okresie porażka 0:3 z Bałtykiem Koszalin była sygnałem alarmowym dla trenera Adama Topolskiego. W sobotę nastąpił mały rewanż, ponieważ Błękitni rozbili trzecioligowca 4:0. Drugiego gola strzelił testowany pomocnik Konstantin Karaman.

Resovia - Wisłoka Dębica 1:5

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Michał Jakóbowski będzie dużym wzmocnieniem Warty Poznań?