WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wiemy, kim jest trzeci pożyczkodawca Wisły. To znany polski menedżer

Najpierw Jarosław Królewski i Kuba Błaszczykowski zadeklarowali, że pożyczą Wiśle Kraków 4 mln zł. Sami wyłożą po jednej trzeciej, bowiem do ich dwójki miała dołączyć trzecia osoba. Chodzi o Tomasza Jażdżyńskiego.
Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
East News / Adam Grabowski/REPORTER / Tomasz Jażdżyński

Wyjaśniło się, kim jest trzeci człowiek - obok Kuby Błaszczykowskiego i Jarosława Królewskiego z firmy Synerise - który udzieli pożyczce Wiśle Kraków. Jak poinformował ten ostatni na Twitterze, jest nim Tomasz Jażdżyński, w przeszłości związany m.in. z Wirtualną Polską.

Już wcześniej Błaszczykowski i menedżer zadeklarowali, że każdy wpłaci po 1,33 mln zł. Kwota 4 mln zł pozwoli spłacić w trybie pilnym sztab szkoleniowy i zawodników, co pozwoli również zyskać czas na poszukiwania inwestora.

- Każdy z nas osobiście wrzuci do Wisły Kraków po 1,33 mln zł, żeby popłacić zaległości i dać nam czas, żeby rozmawiać poważnie z inwestorami, a nie rozmawiać z nimi z lufą pistoletu przy głowie - mówił Królewski w programie "Stan futbolu".

Dzięki informacjom zamieszczonym na veneo.pl, dowiadujemy się, że Jażdżyński ukończył informatykę oraz zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Technicznym AGH w Krakowie. Pracował w domach maklerskich, był związany z portalem interia.pl, a potem Wirtualną Polską, gdzie był dyrektorem finansowym.

Jażdżyński był prezesem zarządu Bankier.pl S.A., a także prezesem GG Network SA. Od 2017 roku jest prezesem zarządu Gremi Media SA, wydawcy m.in. dzienników "Rzeczpospolita" i "Parkiet" oraz portali rp.pl i parkiet.com.

Przypomnijmy: Wisła Kraków walczy o to, aby przystąpić do rozgrywek ekstraklasy. Klub ma ok. 40 mln długów. W ostatnim czasie piłkarska Polska żyła nieudaną próbą przejęcia władzy w klubie przez nieznanych bliżej inwestorów z zagranicy - Vanny Ly i Matsa Hartlinga.
LOTTO Ekstraklasa na żywo w WP Pilot! Oglądaj online Lechia Gdańsk - Piast Gliwice

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter

Komentarze (2):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • ukladStołeczny 0
  Cyber Marian ;)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Jacek Urbanowicz 0
  Ramirez dał Wiśle tylko 15 dni do spłaty zadłużenia wobec Jego Osoby .Po tym terminie zgłasza sprawe do FIFA
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×