Świetny występ Jana Bednarka. Polak wyróżniony za swoją grę

Jan Bednarek coraz lepiej radzi sobie na angielskich boiskach. Piłkarz za występ w meczu z Leicester City (2:1) został specjalnie wyróżniony. Polski obrońca okazał się najlepszy w jednej z kategorii statystycznych.

Karol Wasiek
Jan Bednarek PAP/EPA / Adam Davy / Na zdjęciu: Jan Bednarek
Statystycy analizujący mecze Premier League wyliczyli, że Jan Bednarek miał w ostatnim spotkaniu z Leicester City (2:1) najwięcej wybić z własnego pola karnego ze wszystkich zawodników w Premier League. Obrońca Southampton FC dwunastokrotnie wybijał piłkę z własnej "szesnastki".

W pozostałych kategoriach statystycznych najlepsi okazywali się m.in. David de Gea (najwięcej obron - 11), Harry Kane (najwięcej strzałów - 7), Danilo (najwięcej podań - 147) czy Gerard Deulofeu (najwięcej udanych dryblingów - 8).

Jan Bednarek coraz lepiej radzi sobie na angielskich boiskach. Dla Polaka było to już siódme spotkanie Premier League z rzędu, w którym dostał od Ralpha Hasenhuettla szansę gry. Po przyjściu nowego menedżera został numerem jeden wśród obrońców Southampton i ze swojej roli wywiązuje się bardzo dobrze. W pełni odpłaca się za zaufanie.

W potyczce z Leicester City Bednarek spędził na boisku pełne 90 minut, w tym czasie popisując się udaną interwencją w 36. minucie, gdy wybił piłkę tuż sprzed linii bramkowej po strzale Wesa Morgana, ratując swój zespół przed stratą gola. Fachowy serwis WhoScored uznał polskiego obrońcę piłkarzem meczu, przydzielając mu ocenę 8,1 (gdzie "1" - poniżej krytyki, "10" - klasa światowa).

Czy jesteś pozytywnie zaskoczona/y dyspozycją Bednarka?