Islandczyk może trafić do Górnika Zabrze. Adam Örn Arnarson na testach

Górnik Zabrze nadal szuka wzmocnień. Na zgrupowaniu na Cyprze przez sztab szkoleniowy śląskiego klubu sprawdzany jest reprezentant Islandii, Adam Örn Arnarson.

Łukasz Witczyk
piłkarze Górnika Zabre Newspix / Adam Starszynski / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Zabre
23-letni Islandczyk w narodowych barwach rozegrał tylko jedno spotkanie. Adam Örn Arnarson wystąpił w sierpniu 2017 roku w przegranym 0:1 meczu z Meksykiem. Na dwa tegoroczne mecze towarzyskie reprezentacji Islandii - ze Szwecją (2:2) i Estonią (0:0) był powołany do kadry, ale w obu przypadkach nie pojawił się na boisku.  Od 1 stycznia prawy obrońca pozostaje bez klubu.

Wcześniej Arnarson był zawodnikiem norweskiego Aalesunds FK, w którym w minionym sezonie zagrał w 30 ligowych meczach, w których zdobył jedną bramkę i zaliczył pięć asyst.

Arnarson rozegrał całą drugą połowę w sobotnim sparingu Górnika Zabrze z FK Teplice (0:2) oraz odbył kilka jednostek treningowych z drużyną. Nie jest wykluczone, że dostanie też szansę od trenera Marcina Brosza w środowym meczu kontrolnym z FK Cukaricki.

W trakcie zimowej przerwy Górnik pozyskał trzech zawodników. Byli to pomocnicy Mateusz Matras i Walerian Gwilia oraz bramkarz Martin Chudy. Wiosną Górnik walczyć będzie o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. Po rundzie jesiennej zabrzanie zajmują piętnaste miejsce w tabeli i do bezpiecznej lokaty tracą jeden punkt.

Czy Górnik Zabrze utrzyma się w Lotto Ekstraklasie?