Sparingowo: Górnik Zabrze na remis z Cukaricki Belgrad

Górnik Zabrze ma za sobą kolejny sparing na obozie przygotowawczym w cypryjskim Protaras. Tym razem śląski zespół zremisował 1:1 z czwartą ekipą serbskiej ekstraklasy - Cukaricki Belgrad.

Łukasz Witczyk
piłkarze Górnika Zabre Newspix / Adam Starszynski / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Zabre
Mecz przeciwko Serbom dobrze rozpoczął się dla ekipy Górnika Zabrze. W 7. minucie 14-krotny mistrz Polski objął prowadzenie po rozegraniu rzutu wolnego pośredniego z pola karnego rywali. Bramkę zdobył Igor Angulo. Zabrzański zespół prowadzenie utrzymał do 30. minuty, kiedy to wyrównał Samuel Owusu.

Było to drugie podczas obozu na Cyprze starcie Górnika z zespołem Cukaricki Belgrad. Wcześniej młodzieżowcy zabrzańskiego klubu pokonali rówieśników z Serbii 3:1. Tym razem trener Marcin Brosz dał szansę gry bardziej doświadczonym zawodnikom, którzy zmierzyli się z pierwszym zespołem serbskiego klubu. W ekipie Górnika zagrał m.in. Szymon Żurkowski. Pomocnik wrócił na zgrupowanie po tym, jak udał się do Włoch, gdzie podpisał kontrakt z ACF Fiorentina.

Dla Górnika Zabrze był to piątym sparing podczas zimowego okresu przygotowawczego. Śląski zespół ma na swoim koncie trzy zwycięstwa, jeden remis oraz jedną porażkę. Przed startem rozgrywek Lotto Ekstraklasy zabrzan czekają jeszcze dwa kontrolne spotkania.

Górnik Zabrze - Cukaricki Belgrad 1:1 (1:1)
1:0 - Igor Angulo 7'
1:1 - Samuel Owusu 30'

Skład Górnika Zabrze: Chudy - Arnarson, Wiśniewski, Bochniewicz, Koj - Matras, Ł. Wolsztyński (83' Michalski), Żurkowski, Gwilia, Jimenez - Angulo (87' Kiklaisz).

Czy Górnik Zabrze utrzyma się w Lotto Ekstraklasie?