The Championship: drużyna Mateusza Klicha poległa w meczu na szczycie

Komplikuje się sytuacja Leeds United w batalii o bezpośredni awans do Premier League. W meczu na szczycie z Norwich City drużyna Mateusza Klicha poległa 1:3.

Szymon Mierzyński
Mateusz Klich Getty Images / George Wood / Na zdjęciu: Mateusz Klich
"Pawie" miały przed pierwszym gwizdkiem trzy punkty przewagi nad rywalem z Carrow Road i walczyły o utrzymanie pozycji lidera. Od początku jednak kompletnie im nie szło i już w 5. minucie było 0:1. Gola z rzutu wolnego zdobył Mario Vrancić, któremu pomógł mały rykoszet. Piłka poleciała idealnie przy słupku i Francisco Casilla nie miał nic do powiedzenia.

Podopieczni Marcelo Bielsy rzucili się do ataku i bardzo bliski szczęścia był m. in. Mateusz Klich (wystąpił w pełnym wymiarze), który minimalnie chybił potężnym uderzeniem sprzed pola karnego.

Leeds było nieskuteczne, a tego wieczora fortuna sprzyjała "Kanarkom", które jeszcze przed przerwą podwoiły prowadzenie. Po zablokowanym strzale z kilkunastu metrów piłka przypadkowo trafiła pod nogi Teemu Pukkiego i Fin skierował ją do pustej już bramki.

Po zmianie stron miejscowi próbowali gonić wynik, lecz nic nie wskórali, w dodatku w 78. minucie Vrancić skompletował dublet, podwyższył prowadzenie Norwich na 3:0 i "zabił" mecz. "Pawiom" udało się tylko strzelić bramkę honorową - po tym jak w doliczonym czasie głową do siatki trafił Patrick Bamford.

Leeds przegrało z Norwich 1:3 i spadło na 2. miejsce w tabeli The Championship. Zespół Marcelo Bielsy ma 57 pkt. - tyle samo co sobotni przeciwnik, jednak ustępuje mu gorszą różnicą bramek.

Leeds United - Norwich City 1:3 (0:3)
0:1 - Mario Vrancić 5'
0:2 - Teemu Pukki 35'
0:3 - Mario Vrancić 78'
1:3 - Patrick Bamford 90+1'

->Premier League: Chelsea wreszcie skuteczna. Premierowe gole Gonzalo Higuaina w Anglii

->Premier League: dramat Southampton FC w końcówce, asysta Jana Bednarka

Czy Leeds United wywalczy bezpośredni awans do Premier League?