The Championship: gol Kamila Grosickiego, zwycięstwo Hull City

Hull City coraz bliżej strefy premiowanej barażami o awans do Premier League. "Tygrysy" pokonały Stoke City 2:0, a jedną z bramek zdobył Kamil Grosicki.

Szymon Mierzyński
Kamil Grosicki w barwach Hull City Getty Images / Nigel Roddis / Na zdjęciu: Kamil Grosicki w barwach Hull City
Polski skrzydłowy pojawił się w podstawowym składzie gospodarzy i trafił do siatki w 64. minucie po podaniu Fraizera Campbella.

"Grosik" grał do 84. minuty (został zmieniony przez Marca Pugha) i strzelił w sobotę swojego piątego gola w obecnym sezonie The Championship.

Hull zwyciężyło 2:0 i ma aktualnie 43 pkt. - tylko o cztery mniej niż zajmujące 6. lokatę Bristol City, a właśnie tam zaczyna się strefa premiowana udziałem w barażach o awans do Premier League.

Pozostali Polacy nie mają powodów do zadowolenia. W bramce Ipswich Town stanął Bartosz Białkowski, lecz jego drużyna przegrała u siebie z Sheffield Wednesday 0:1, tracąc gola w 90. minucie.

45 minut spędził na boisku Paweł Wszołek. Polski skrzydłowy opuścił boisko w przerwie starcia z Wigan Athletic, a jego Queens Park Rangers przegrało ostatecznie 1:2.

Poza osiemnastką Boltonu Wanderers znalazł się Paweł Olkowski, zaś "Kłusaki" uległy na wyjeździe Sheffield United 0:2.

Hull City - Stoke City 2:0 (1:0)
1:0 - Jarrod Bowen 44'
2:0 - Kamil Grosicki 64'

Ipswich Town - Sheffield Wednesday 0:1 (0:0)
0:1 - Lucas Joao 90'

Sheffield United - Bolton Wanderers 2:0 (0:0)
1:0 - David McGoldrick 56'
2:0 - Billy Sharp 73'

Wigan Athletic - Queens Park Rangers 2:1 (1:0)