Serie A: Milik z golem w "polskim" meczu. Zobacz bramkę naszego napastnika

- To było bardzo łatwe, bardzo łatwe - nie ukrywał komentator po bramce Arkadiusza Milika. Zobacz 12. gola w tym sezonie Serie A autorstwa 24-letniego reprezentanta Polski.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Arkadiusz Milik (z prawej) PAP/EPA / CIRO FUSCO / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik (z prawej)
W spotkaniu 22. kolejki Serie A pomiędzy SSC Napoli i Sampdorią Genua w podstawowych składach pojawiło się aż czterech Polaków. W zespole gospodarzy Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik, a u gości Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty. Po pierwszej połowie w najlepszym humorze mógł być były napastnik Ajaxu Amsterdam.

W 25. minucie Jose Callejon świetnie zagrał w pole karne Sampdorii, a Milik tylko dostawił nogę i z 9 metrów posłał piłkę pod poprzeczkę. - To było bardzo łatwe, bardzo łatwe - nie ukrywał komentator Eleven Sports, Mateusz Święcicki. Po chwili kibice wraz ze spikerem skandowali imię i nazwisko reprezentanta Polski.

Zobacz gola:

Dla Milika był to już 12. gol w tym sezonie Serie A. Lepszym dorobkiem może pochwalić się na tę chwilę tylko czterech zawodników - Krzysztof Piątek (13 goli), Duvan Zapata i Cristiano Ronaldo (po 15) oraz Fabio Quagliarella (16).

Milik zdobył bramkę dla Napoli w 25. minucie, a już kilka chwil później było 2:0. Wynik podwyższył Lorenzo Insigne, dla którego to 8. trafienie w tym sezonie. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:0 (czytaj więcej).

Czy Arkadiusz Milik zdobędzie w tym sezonie 20 goli w Serie A?