KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Siłownia w TS Wisła trafia w nowe ręce. Przejmuje ją syn Jarosława Gowina

Siłownia w budynkach Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków trafia w nowe ręce. Będzie nią zarządzał m.in. Zbigniew Gowin - syn wicepremiera Jarosława Gowina.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Jarosław Gowin PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: Jarosław Gowin
"Klub fitness działający na obiektach TS Wisła Kraków, który jest jednym z najważniejszych elementów umowy, będzie działać pod nową marką, a jego nowa nazwa zostanie zakomunikowana po dokonaniu odpowiednich kroków prawnych. Współwłaścicielem marki będzie wraz z nami Pan Zbigniew Gowin, twórca wspomnianej koncepcji, która obejmuje szerszy zasięg wspólnych działań adresowanych do mieszkańców miasta Krakowa. Platinium Fitness będzie wspierać ten projekt na poziomie operacyjnym, m. in. poprzez wzajemną akceptację kart klienta" - głosi oświadczenie Platinium Fitness Club, które ukazało się na Facebooku.

Sieć siłowni podjęła współpracę ze Zbigniewem Gowinem, choć obiekt, który powstanie na terenie TS Wisła będzie miał nieco inny charakter niż typowy klub fitness.

- Razem z Grupą Platinium oraz zarządem Towarzystwa Sportowego Wisła postanowiliśmy nawiązać współpracę w celu stworzenia nowego sport klubu, który zastąpiłby dotychczasową siłownię. Już samo określenie "sport klub" wskazuje, że miejsce to ma zasadniczo zmienić swój charakter, na zdecydowanie prospołeczny, prorozwojowy i silnie związany ze zdrowiem - tłumaczy w rozmowie z portalem funkcjaobywatel.pl Zbigniew Gowin.

ZOBACZ WIDEO Novikovas zaskoczony wyróżnieniem. "Byłem pewny, że wygra Carlitos"

Szczegółów profilu działalności nowej siłowni nie znamy. Autorzy projektu chcą je najpierw przedstawić prezydentowi miasta Jackowi Majchrowskiemu, a także koordynatorom sekcji TS Wisła. Gowin deklaruje natomiast, że przedsięwzięcie to ma stanowić wsparcie dla młodych sportowców, a także osób niepełnosprawnych oraz pokrzywdzonych przez los.

Wcześniej siłownia w budynkach stowarzyszenia należała do Pawła M., pseudonim "Misiek". To przywódca gangu "Sharksów", który od maja ubiegłego roku był poszukiwany listem gończym za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, od października natomiast przebywa w areszcie.

Była prezes Białej Gwiazdy Marzena Sarapata nie rozwiązała umowy z "Miśkiem", z początkiem nowego roku zrobił to dopiero Rafał Wisłocki, który stanął na czele klubu po zamieszaniu związanym ze zmianami właścicielskimi.

Początkowo siłownia miała trafić w ręce innego podmiotu, ta sprawa nie została jednak sfinalizowana, a szczegółów dotyczących tożsamości najemcy nie znamy. Dziś wiadomo, że obiektem będzie zarządzać Grupa Platinium wraz z synem wicepremiera Jarosława Gowina, Zbigniewem Gowinem.

->Jakub Błaszczykowski w tym tygodniu podpisze kontrakt z Wisłą Kraków

->Jakub Błaszczykowski nowym kapitanem Wisły Kraków

Czy nowy projekt dotyczący siłowni w TS Wisła budzi twoje zaufanie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Facebook / funkcjaobywatel.pl / tvn24.pl
Komentarze (23)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×