Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Formalności potwierdzone. Szef Paris Saint-Germain w komitecie wykonawczym UEFA

To była tylko formalność. Szef Paris Saint-Germain, Nasser Al-Khelaifi, został jednym z członków komitetu wykonawczego UEFA. Europejska federacja potwierdziła jego wybór. Katarczyk był kandydatem stowarzyszenia klubów.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
logo UEFA Getty Images / Harold Cunningham / Na zdjęciu: logo UEFA

Wybór Nassera Al-Khelaifiego do komitetu wykonawczego UEFA rodzi konflikt interesów. Katarczyk jest prezesem Paris Saint-Germain, a klub ten ma problemy z przestrzeganiem przepisów finansowego fair-play. 45-letni Katarczyk wygrał wybory na przedstawiciela Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA) we władzach UEFA. Europejska federacja wybór ten potwierdziła podczas czwartkowego posiedzenia na kongresie w Rzymie.

Katarczyk przed decyzją UEFA mówił, że jego celem jest ulepszenie i rozwinięcie europejskiej piłki nożnej. Chciał też, aby interesy wszystkich klubów były reprezentowane w procesie decyzyjnym.

Wybór Al-Khelaifiego jest kontrowersyjny, gdyż Paris Saint-Germain jest obecnie przedmiotem śledztwa w związku z potencjalnymi naruszeniami zasad finansowego fair-play. Do tego Katarczyk jest uwikłany w postępowanie karne dotyczące rzekomego przekupstwa przy zakupie praw do transmitowania mistrzostw świata w latach 2026 i 2030.

Zobacz także: Dyrektor sportowy rozczarowany odejściem Dawida Kownackiego. "Wolałbym, żeby został we Włoszech"

Takich wątpliwości nie mają jednak działacze UEFA. - Pełniąc funkcję w komitecie wykonawczym, Al-Khelaifi będzie jeszcze bardziej zintegrowany z regulaminem UEFA. Zwiększa to jego odpowiedzialność, szczególnie w kontekście jego klubu i przestrzegania finansowego fair-play - powiedział prezes niemieckiej federacji Reinhard Grindel, cytowany przez serwis dw.com.

ZOBACZ WIDEO Krzysztof Piątek dogoni osiągnięciami Roberta Lewandowskiego? "To inny typ zawodnika"

Czy Nasser Al-Khelaifi powinien znaleźć się w komitecie wykonawczym UEFA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
dw.com
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×