Walka o punkty na dole tabeli. Śląsk Wrocław zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec

Śląsk Wrocław i Zagłębie Sosnowiec dzieli sześć punktów. W sobotę te dwie drużyny zmierzą się ze sobą. - Chcę, żeby gra zawierała taktyczną dyscyplinę, wiarę w zwycięstwo oraz natchnienie - mówi trener wrocławian, Vitezslav Lavicka.

Artur Długosz
Artur Długosz
Vitezslav Lavicka Newspix / Piotr Kucza / Na zdjęciu: Vitezslav Lavicka

W pierwszym meczu po wznowieniu rozgrywek po przerwie zimowej Śląsk Wrocław zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec. To spotkanie drużyn z dołu tabeli, gdzie każdy punkt jest bardzo cenny. Zespół z Wrocławia od niedawna prowadzi nowy trener, Vitezslav Lavicka. Jakiego Śląska mogą spodziewać się kibice WKS-u w sobotnim meczu?

- Już kiedy byłem pytany kilka tygodni temu, gdy przyszedłem do Śląska, to mówiłem, że będę wymagał od zawodników, aby nasza gra była odpowiednio zrównoważona. Chcę, żeby gra zawierała taktyczną dyscyplinę, wiarę w zwycięstwo oraz natchnienie. Oczekuję, że każdy z zawodników da z siebie maksimum, żeby drużyna odniosła sukces, ale jesteśmy świadomi tego, że przeciwko nam będzie stała drużyna, która walczy i będzie chciała powalczyć o swój sukces - mówił szkoleniowiec.

Lavicka chciałby także, aby spotkanie było atrakcyjne dla kibiców. - Chciałbym, żeby na sobotni mecz przyszło jak najwięcej kibiców i żeby mecz ten był dla nich atrakcyjny oraz aby nas wspierali. Mieliśmy trening na stadionie i muszę powiedzieć, że ta atmosfera jest tam po prostu świetna - skomentował trener.

ZOBACZ WIDEO Michael Ballack dla WP SportoweFakty: Robert Lewandowski jest wielki, więc można go krytykować (cała rozmowa)

Sami piłkarze są przygotowani na różne warianty gry. - Mieliśmy fajne treningi taktyczne także w zależności jaka będzie sytuacja na boisku, gdzie będzie piłka - przećwiczyliśmy i wysoki pressing, i średni oraz niski - skomentował Wojciech Golla. We Wrocławiu zdają sobie sprawę, jak wygląda sytuacja w tabeli i jak ważne będzie spotkanie z drużyną z Sosnowca.

Vitezslav Lavicka wierzy także, że jego piłkarze są dobrze przygotowani do rozgrywek. - Większość z tych rzeczy, które sobie założyliśmy, to udało nam się zrealizować. Mam bardzo dobre odczucia z tego, jak widziałem w jaki sposób zawodnicy podeszli do treningów, do sparingów. Mają oni profesjonalne podejście. W trakcie przerwy zimowej odbyliśmy dwa zgrupowania przygotowawcze - jedno w Polsce w Szklarskiej Porębie, a drugie w Turcji. Za to chciałbym kierownictwu klubu podziękować, że umożliwili nam te dwa zgrupowania, że mogliśmy się lepiej wzajemnie poznać, że ja mogłem zawodników, a oni mnie - skomentował szkoleniowiec.

- Prawdą jest, że największym przeciwnikiem dla nas w tym okresie przygotowawczym była pogoda, która przede wszystkim w Turcji utrudniała nam życie i uniemożliwiła nam jeden z trzech sparingów. Pomimo tego wierzę, że jesteśmy na wiosenną część ekstraklasy dobrze przygotowani - dodał.

Mecz Śląsk Wrocław - Zagłębie Sosnowiec zostanie rozegrany w sobotę, 9 lutego. Początek spotkania o godzinie 15:30.

Kto wygra mecz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×