Premier League: Wolverhampton Wanderers uratował remis z Newcastle United rzutem na taśmę

Wolverhampton Wanderers zremisował 1:1 z Newcastle United w meczu zamykającym 26. kolejkę rozgrywek Premier League. Bramka wyrównująca padła w piątej minucie doliczonego czasu gry.
Kuba Cimoszko
Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Leander Dendoncker (z lewej) i Christian Atsu (z prawej)

To była ostatnia akcja spotkania, "zagranie rozpaczy" z rzutu różnego. Adama Traore dośrodkował głęboko w pole karne, a tam był Willy Boly, który okazał się lepszy od golkipera i strzałem głową uszczęśliwił kibiców gospodarzy.

Do tej pory piłkarze Wolverhampton mogli pluć w brodę. To oni bowiem mieli optyczną przewagę. I to znaczną. Kolejne sytuacje marnowali jednak Raul Jimenez, Diogo Jota czy Jonny. To zemściło się w 56. minucie. Fabian Schaer podał w pole karne do Isaaka Haydena, a ten szybkim strzałem w prawy górny róg zdobył bramkę dla Newcastle.

Ostatecznie skończyło się jednak podziałem punktów. Dzięki temu Wolves są sklasyfikowani na 7. miejscu z 39 punktami, podczas gdy zespół Rafy Beniteza jest na 16. pozycji z 25 "oczkami" na koncie.

Wolverhampton Wanderers - Newcastle United 1:1 (0:0)
0:1 - Isaac Hayden 56'
1:1 - Willy Boly 90+5'