Wymiana skrzydeł w Cracovii. Antonini Culina i Sergei Zenjov odeszli z pięciokrotnego mistrza Polski

Antonini Culina i Sergei Zenjov nie są już zawodnikami Cracovii. Kontrakty skrzydłowych zostały rozwiązane za porozumieniem stron. W ich miejsce Pasy pozyskały zima Bojana Cecaricia i Sergiu Hancę.
Maciej Kmita
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Antonini Culina

Rozstania Antoninego Culiny i Sergeia Zenjova z Cracovią od kilku tygodni były jedynie kwestią czasu. Na początku stycznia Chorwat i Estończyk zostali odsunięci od kadry pierwszego zespołu i nie przygotowywali się do rundy wiosennej z pozostałymi podopiecznymi Michała Probierza.

Zenjov był związany z Pasami od 27 czerwca 2017 roku. Reprezentant Estonii był pierwszym zawodnikiem sprowadzonym do Cracovii przez Michała Probierza, który przejął zespół niespełna tydzień wcześniej.

W poprzednim sezonie 29-latek był podstawowym graczem krakowskiej drużyny. Także przez większość minionej rundy Estończyk grał od pierwszego gwizdka, ale w czterech ostatnich meczach rundy jesiennej nie zagrał ani minuty. Odsunięcie go od gry zbiegło się w czasie z początkiem zwycięskiej serii ekipy z Kałuży 1. Ogólny bilans Zenjova w Cracovii to pięć bramek i dwie asysty w 41 występach.

Czytaj również: Trwa zwycięska passa Cracovii

Culina dołączył do Pasów pół roku później. Trener Probierz wiązał duże nadzieje z Chorwatem, który przed laty był uznawany za duży talent, a którego rozwój zahamowały urazy. - Gdyby nie miał kontuzji, to nigdy by do Polski nie trafił - byłby w zupełnie innych ligach. Trzeba go odbudować - mówił opiekun Cracovii.

Wiosną Culina zagrał w 14 meczach, ale jesienią pojawił się na boisku tylko dwukrotnie - w dwóch pierwszych kolejkach. Potem sporadycznie siadał na ławce rezerwowych, większość spotkań oglądając z trybun albo w telewizji. Nie strzelił dla Cracovii ani jednego gola i przy żadnym nie asystował.

Trener Probierz podziękował Culinie i Zenjovowi, ponieważ w przerwie zimowej ściągnął na Kałuży 1 nowych skrzydłowych: Bojana Cecaricia i Sergiu Hanca. Ten drugi w pierwszym wiosennym meczu z Piastem Gliwice (2:1) zdobył dla Cracovii zwycięską bramkę.

Czytaj również: Airam Cabrera bohaterem Cracovii

Poza Culina i Zenjovem zimą z Pasami rozstali się też bramkarz Maciej Gostomski i skrzydłowy Sierdier Sierdierow. Culina i Sierdierow zakotwiczyli w chorwackim Interze Zapresić, a Gostomski i Zenjov nie znaleźli jeszcze nowych klubów.

Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy Cracovia będzie wiosną mocniejsza, niż była jesienią?