Podsumowanie sobotnich meczów towarzyskich

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Znicz
/ Znicz

Reprezentacja Republiki Południowej Afryki w swoim historycznym meczu z Polską okazała się lepsza od biało-czerwonych, a grający w zupełnie rezerwowym składzie Włosi rozbili 3:0 Irlandię Północną, która jest grupowym rywalem Orłów Leo Beenhakkera.

W tym artykule dowiesz się o:

Polska zupełnie rozczarowała. Biało-czerwoni już po błędzie z 6. minuty przegrywali z TPA 0:1, kiedy to na listę strzelców wpisał się Fanteni. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, ale kilkoma znakomitymi interwencjami popisał się Łukasz Załuska. Także Orły miały swoje szanse na doprowadzenie do wyrównania, ale nie było ich zbyt wiele.

Grająca w rezerwowym składzie reprezentacja Włoch nie dała żadnych szans Irlandii Północnej. Squadra Azzurra objęła prowadzenie już w 20. minucie po golu Giuseppe Rossiego. Po zmianie stron na 2:0 podwyższył Pasquale Foggia, a chwilę później rzutu karnego nie wykorzystał Gianpaolo Pazzini. W 72. wynik rywalizacji na 3:0 ustalił debiutujący Simone Pellissier.

Estonia rozbiła Gwineę Równikową aplikując jej trzy bramki i nie tracąc żadnej. W 8. minucie prowadzenie gospodarzom dał Viikmae, a w 35. na 2:0 podwyższył Voskoboinikov. W 90. wynik konfrontacji na 3:0 ustalił Zenjov.

Gruzja natomiast uległa 1:2 Mołdawii. Goście po raz pierwszy trafili już w 8. minucie, po tym, jak strzelał Andronić. W 57. gola zdobył Suvorov i już wówczas stało się jasne, że to goście wygrają, chociaż jeszcze w 86. na listę strzelców zdołał się wpisać Khizaniszwili.

Ponadto Namibia rozgromiła 4:0 Kongo, a Botswana bezbramkowo zremisowała z Nową Zelandią.