Wyszcza Liha: Zwycięstwa klubów Polaków

W sobotę oraz niedzielę odbyła się 23. seria spotkań ukraińskiej Wyszczej Lihi. Wszystkie kluby, z którymi związani są polscy zawodnicy odniosły zwycięstwa. Jednak nasi rodacy we wspomnianej kolejce nie wyróżnili się niczym specjalnym.

Wojciech Święch

Seweryn Gancarczyk (Metallist Charków) - klub obrońcy zmierzył się na wyjeździe z Czornomorcem Odessa. W 26. minucie Polak wyrzucił piłkę w pole karne z autu. Futbolówka trafiła do Serhija Waliajewa, który w dogodnej sytuacji przestrzelił. W 75. minucie nasz rodak z rzutu wolnego z prawego skrzydła dośrodkował w szesnastkę miejscowych, Jednak golkiper zdołał wypiąstkować piłkę w pole. Gancarczyk zagrał cały mecz. Metallist odniósł zwycięstwo 1:0;

Paweł Hajduczek (Tawrija Symferopol) - polski pomocnik zagrał cały wyjazdowy mecz przeciwko Metallurgowi Donieck. W 49. minucie został on ukarany żółtą kartką. Tawrija na boisku przeciwnika zdobyła trzy punkty po wygranej w stosunku 2:1;

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - jego drużyna zagrała na wyjeździe z Arsenalem Kijów. Reprezentant Polski pojawił się w wyjściowym składzie gości. Już w 5. minucie ujrzał on żółtą kartkę za faul na przeciwniku. Zaraz po przerwie, w 48. minucie, Lewandowski przymierzyuł z około 22 metrów. Jednak futbolówka poleciała ponad bramką. W 69. minucie nasz rodak opuścił plac gry. Na murawie zastąpił go wówczas Ołeksandr Kuczer. Szachtar odniósł w stolicy zwycięstwo w stosunku 4:2;

Maciej Nalepa (Karpaty Lwów) - zespół Polaka zmierzył się u siebie z Zorią Ługańsk. Nasz rodak całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych (w ostatnim czasie leczył on kontuzję). Karpaty przed własną publicznością odniosły zwycięstwo 3:0.