Liga Europy: wysoka wygrana Interu Mediolan, zaskakujący triumf Stade Rennais

Inter Mediolan awansował do najlepszej "16" Ligi Europy po zwycięstwie 4:0 z Rapidem Wiedeń. Małym zaskoczeniem jest wygrana Stade Rennais z Realem Betis.

piłkarze Interu Mediolan PAP/EPA / ROBERTO BREGANI / Na zdjęciu: piłkarze Interu Mediolan
Inter Mediolan nie imponował skutecznością od początku roku. W rewanżu z Rapidem Wiedeń podopiecznym Luciano Spallettiego udało się poprawić statystyki w ofensywie i szybko zagwarantować sobie awans. Nieco ponad kwadransa potrzebowali Matias Vecino i Andrea Ranocchia, żeby dać Interowi prowadzenie 2:0. Równie dobrze ułożył się Nerazzurrim tylko jeden mecz w 2019, kiedy ich przeciwnikiem było drugoligowe Benevento Calcio. Inter spokojnie przeszedł do kolejnej rundy, pieczętując sukces wynikiem 4:0.

Tydzień temu najwięcej - sześć goli padło w konfrontacji Stade Rennais z Realem Betis. Przedstawiciel Ligue 1 prowadził 2:0, ale nie potrafił utrzymać korzystnego wyniku i zremisował 3:3 na własnym stadionie. W Sewilii była drużyna Kamila Grosickiego ponownie wypracowała sobie dwubramkową zaliczkę i podstawowe pytanie brzmiało, czy nauczyła się czegoś na własnych błędach. Odpowiedź była twierdząca. Rennes utrzymało przewagę, a zwycięstwo 3:1 w Andaluzji dało Francuzom zaskakujący awans.

Przez 90 minut meczu KRC Genk ze Slavią Praga w Czechach nie padł gol. W rewanżu piłkarze mieli lepiej nastawione celowniki, choć warto zaznaczyć, że w trafieniu do siatki pomagali im bramkarze, którzy popełniali karygodne błędy. Na strzał Leandro Trossarda odpowiedział bramką Vladimir Coufal i w 23. minucie było korzystne dla Slavii 1:1. W kadrze gospodarzy na to spotkanie nie było Jakuba Piotrowskiego. Obecni na boisku kompani byłego pomocnika Pogoni Szczecin ruszyli do ataku, ale nie było widać jego efektu. Drużyna z Czech była zdecydowanie konkretniejsza. Jej wygrana 4:1 to pierwsza przyjezdnych w europejskich pucharach na terenie Genku od 2013 roku.

W czwartek z europejskimi pucharami pożegnali się piłkarze Fenerbahce i Galatasarayu Stambuł. Kibice w Turcji mogą już pasjonować się wyłącznie występami swoich drużyn na krajowym podwórku. Galata zremisowała bezbramkowo z Benficą Lizbona po wcześniejszej porażce 1:2.

Najdłużej na gola trzeba było czekać w dwumeczu Bayeru Leverkusen z FK Krasnodar. W kadrze Aptekarzy na oba pojedynki nie znaleźli się Adrian Stanilewicz oraz Jakub Bednarczyk. Bramkarze nie skapitulowali przez 90 minut w Krasnodarze i przez 84 w Leverkusen. Po wymianie ciosów w końcówce podstawowego czasu rewanżu zrobiło się 1:1, a to wynik premiujący awansem Krasnodar.