Gol i asysta Żurawskiego w greckiej lidze!

W niedzielę popołudniu zespół AE Larissa w ramach 27. kolejki greckiej ekstraklasy podjął przed własną publicznością Apollon Kalamarias. W podstawowym składzie gospodarzy pojawił się reprezentant Polski, Maciej Żurawski. Od samego początku spotkania nasz rodak wyróżniał się w szeregach miejscowych.

Wojciech Święch

W 14. minucie hiszpański defensfor przyjezdnych, Kofi Amponsah, popełnił błąd. Futbolówkę przejął Żurawski, który "wyłożył" ją przed szesnastkę rywali. Do piłki dopadł Alexandre Silva Cleyton. Brazylijczyk wbiegł w pole karne i uderzeniem po ziemi umieścił ją w siatce. W 30. minucie reprezenant Polski miał okazję do podwyższenia wyniku, ale jej nie wykorzystał.

Po zmianie stron, w 53. minucie, Żurawski został obsłużony podaniem przez Cleytona i tym razem zdołał pokonać golkipera Apollonu. Było to jego czwarte trafienie w greckiej ekstraklasie.

W 81. minucie goście zdobyli kontaktową bramkę. Podyktowany rzut karny wykorzystał wówczas Alban Bushi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1. "Żuraw' przebywał na murawie do końcowego gwizdka sędziego.

Warto wspomnieć, iż w wyjściowym składzie drużyny z Kalamarias wybiegł pomocnik Maciej Murawski. Jednak już w 16. minucie meczu na placu gry zastąpił go Macedończyk Vanče Šikov.

AE Larissa - Apollon Kalamarias 2:1 (1:0)
1:0 - Cleyton 14'
2:0 - Żurawski 53'
2:1 - Bushi (k.) 81'