Premier League: ważna wygrana Southampton, cały mecz Jana Bednarka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Wesley Hoedt (tyłem), Jan Bednarek
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Wesley Hoedt (tyłem), Jan Bednarek

Plasujący się w strefie spadkowej Southampton pokonał 17. w Premier League Fulham 2:0 i awansował w bezpieczne rejony ligi. Cały mecz w barwach Świętych rozegrał Jan Bednarek.

Po czterech meczach ligowych bez wygranej i dwóch porażkach z rzędu w Southampton znowu zaczęło być gorąco. Drużyna ponownie znalazła się w strefie spadkowej. Szansą na wydostanie się z niej miało być spotkanie, z bardzo słabo ostatnio grającym Fulham. Londyńczycy w Premier League plasują się o pozycję niżej od Świętych i tylko wygrana na boisku rywala dawała im nadzieję na utrzymanie.

Mecz świetnie rozpoczął się dla Southampton, w którego barwach całe spotkanie rozegrał Jan Bednarek. W 23. minucie błąd popełnił Sergio Rico. Bramkarz zbyt krótko piąstkował piłkę. Przed polem karnym dopadł do niej Oriol Romeu i strzałem przy słupku zapewnił gospodarzom prowadzenie. Osiem minut później mogło być po meczu. Piłkę przed polem karnym otrzymał Pierre-Emile Hoejbjerg, ale strzał minął o centymetry lewy słupek.

Prowadzenie Świętych podwyższył James Ward-Prowse. W 40. minucie strzał z pola karnego Charlie Austina odbił Rico, a nadbiegający pomocnik wślizgiem wbił piłkę do bramki. Obok Ward-Prowse'a był obrońca, ale nie był w stanie zapobiec utracie gola.

Prowadząc 2:0 gracze Southampton kontrolowali mecz. Zespół Fulham swoją szansę miał kwadrans przed końcem. Strzał Ryana Babela nie wpadł do siatki.

Southampton FC - Fulham FC 2:0 (2:0) 1:0 - Romeu 23' 2:0 - Ward-Prowse 40'

Southampton: Gunn - Bednarek, Yoshida, Vestergaard - Valery, Ward-Prowse, Romeu, Hojbjerg, Bertrand, Redmond - Austin (64' Long).

Fulham: Rico - Odoi, Nordtveit, Ream, Bryan - Chambers, K. McDonald (70'  Sessegnon), Anguissa - Cairney (69' Vietto), Mitrović, Babel.

Żółte kartki: McDonald (Fulham).

Sędzia: Anthony Taylor.

Southampton utrzyma się w Premier League?