Serie A: Inter Mediolan pokonany na Sardynii. Szansa na podium dla Milanu

Porażka 1:2 Interu Mediolan z Cagliari Calcio otwiera szansę przed Milanem, żeby w 26. kolejce dostał się na podium w tabeli Serie A.

Paolo Farago (z lewej) i Ivan Perisić (z prawej) PAP/EPA / FABIO MURRU / Na zdjęciu: Paolo Farago (z lewej) i Ivan Perisić (z prawej)
Cagliari Calcio jest zespołem groźnym na własnym stadionie. Podopieczni Rolando Marana zdobyli 21 z 27 punktów na Sardynii. Swoją siłę potwierdzili, strzelając dwa gole Interowi Mediolan już przed przerwą.

Pierwszy był dziełem Luki Ceppitelliego, który wykorzystał wrzutkę z rzutu wolnego Luki Cigariniego. Ten sam zawodnik strzelił gola samobójczego w niedawnym, przegranym 0:3 spotkaniu z Milanem. Kolejna konfrontacja z klubem z Mediolanu i karta odwróciła się. Autorem drugiego trafienia dla Cagliari był Leonardo Pavoletti, który po dośrodkowaniu Darijo Srny przymierzył tak dobrze, że Samir Handanović nawet nie podjął interwencji między słupkami.

Inter było stać tylko na jednego gola Lautaro Martineza i to Cagliari prowadziło 2:1 po 45 wyrównanych minutach. Warto było odnotować asystę Radji Nainggolana, który miał udział przy trafieniu Interu w trzecim meczu ligowym z rzędu.

Nerazzurrim została druga połowa na poprawienie wyniku. Luciano Spalletti wprowadził z ławki rezerwowych Borję Valero i Antonio Candrevę, a w akcie rozpaczy także Andreę Ranocchię, ale ani zmiennicy, ani podstawowi piłkarze Interu nie potrafili nawet wyrównać. Drużyna z Mediolanu oddała w sumie 16 strzałów, siedem celnych, ale jej atutem nie była skuteczność. W doliczonym czasie rozmiar przegranej Interu mógł nawet powiększyć Nicolo Barella, jednak nie wykorzystał rzutu karnego.

Inter poniósł w Cagliari pierwszą porażkę od czasu odsunięcia od zespołu Mauro Icardiego. Jeżeli w sobotę Milan wygra z US Sassuolo, co jest prawdopodobne, klub Krzysztofa Piątka zastąpi Nerazzurrich na trzecim miejscu w tabeli.

Cagliari Calcio - Inter Mediolan 2:1 (2:1)
1:0 - Luca Ceppitelli 31'
1:1 - Lautaro Martinez 38'
2:1 - Leonardo Pavoletti 43'

W 90. minucie Nicolo Barella (Cagliari) nie wykorzystał rzutu karnego. Nie trafił w bramkę.

Cagliari: Alessio Cragno - Darijo Srna, Luca Ceppitelli, Fabio Pisacane, Luca Pellegrini - Paolo Farago, Luca Cigarini (70' Filip Bradarić), Artur Ionita (86' Simone Padoin), Nicolo Barella - Joao Pedro (81' Kirył Despodow), Leonardo Pavoletti.

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Stefan De Vrij, Milan Skriniar, Kwadwo Asamoah (83' Antonio Candreva) - Matias Vecino (68' Borja Valero), Marcelo Brozović (87' Andrea Ranocchia) - Matteo Politano, Radja Nainggolan, Ivan Perisić - Lautaro Martinez.

Żółte kartki: Cigarini, Joao Pedro, Farago, Cragno (Cagliari) oraz Skriniar, Vecino, Brozović (Inter).

Sędzia: Luca Banti.