Premier League: zwycięstwo West Hamu United z Newcastle, czyste konto Łukasza Fabiańskiego

West Ham United z jedenastym zwycięstwem, a Łukasz Fabiański z piątym czystym kontem w sezonie 2018/2019 Premier League. W meczu 29. kolejki zespół z Londynu ograł u siebie Newcastle 2:0.

Tomasz Rosiński
Łukasz Fabiański Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
W ostatnim czasie Newcastle było na fali wznoszącej (dwie wygrane, jeden remis) i w sobotni wieczór chciało przedłużyć swoją serię bez porażki. Natomiast piłkarze West Hamu, po minimalnej przegranej z Manchesterem City (0:1), liczyli na poprawienie sobie humorów zdobyczą kompletu punktów.

Spotkanie rozpoczęło się dla gospodarzy wręcz znakomicie, gdyż już w 7. minucie do bramki przeciwnika trafił Declan Rice. Utalentowany pomocnik celnie główkował po dośrodkowaniu Roberta Snodgrassa z rzutu rożnego.

Młoty dyktowały warunki gry, a w związku z tym niewiele pracy miał Fabiański. Podopieczni Manuela Pellegriniego szukali swojego drugiego gola w tej konfrontacji i dopięli swego w 42. minucie, kiedy rzut karny podyktowany za faul Floriana Lejeune'a wykorzystał Mark Noble, ustalając tym samym wynik pierwszej połowy starcia.

Po zmianie stron Sroki wciąż nie mogły się przedrzeć przez szczelną defensywę ekipy WHU, która wydawała się mieć wszystko pod kontrolą. Londyńczycy spokojnie dowieźli zwycięstwo do końca i obecnie z dorobkiem 39 punktów zajmują 9. miejsce w tabeli ligi angielskiej.

Premier League, 29. kolejka:

West Ham United - Newcastle United 2:0 (2:0) 1:0 - Declan Rice 7' 2:0 - Mark Noble 42' (k.)