USA: Najzimniejszy mecz w historii MLS. Pełno śniegu i 6 goli w Colorado

Inauguracja sezonu MLS w Colorado przeszła do historii. Mecz rozgrywano w temperaturze prawie -8 stopni Celsjusza, najniższej w historii amerykańskiej ligi piłki nożnej.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Screen ze skrótu meczu Colorado Rapids - Portland Timbers YouTube / youtube.com/MLS / Screen ze skrótu meczu Colorado Rapids - Portland Timbers
Białe boisko, piłkarze w rękawiczkach i stewardzi odśnieżający co chwilę linie na placu gry. Tak wyglądał mecz MLS pomiędzy Colorado Rapids i Portland Timbers. Zawodnikom fatalne warunki nie przeszkodziły w rozegraniu efektownego spotkania. Mecz zakończył się remisem 3:3, mimo że gospodarze od 27. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce.

Kibice zgromadzeni na stadionie na brak emocji nie mogli narzekać. Ekipa z Colorado do wyrównania doprowadziła dopiero w 94. minucie po strzale debiutującego w MLS Andre Shinyashikiego.

Skrót spotkania:

W momencie rozpoczęcia meczu na termometrach było -7,8 stopni Celsjusza, co oznacza, że pobito rekord sprzed dwóch lat, gdy na spotkaniu w Minnesocie odnotowano temperaturę -7,2 stopni. Obfity śnieg zaczął padać dopiero w trakcie pierwszej połowy.

MLS zaznaczyła, że był to 13. mecz w historii ligi ze śniegiem na boisku, a 6. z nich odbył się na boisku w Colorado. - Dorastałem w Brazylii i nigdy nie doświadczyłem takiej pogody - wyjawił strzelec ostatniego gola.