Reprezentacja Polski kobiet pokonana w finale mocno obsadzonego turnieju

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Lukasz Sobala / Press Focus / Na zdjęciu: piłkarki reprezentacji Polski kobiet

Reprezentacja Polski kobiet przegrała 0:3 z Norwegią w ostatnim meczu turnieju towarzyskiego Algavre Cup. Puchar trafił w ręce piłkarek ze Skandynawii.

W tym artykule dowiesz się o:

Przepustką do finału turnieju Algavre Cup były dla Biało-Czerwonych zwycięstwa z czołowymi zespołami w Europie. Reprezentacja Polski wygrała 3:0 z Hiszpanią i 1:0 z Holandią. Zajęła pierwsze miejsce w grupie i w meczu o puchar zmierzyła się z Norwegią.

W jedenastce Miłosza Stępińskiego były między innymi Katarzyna Kiedrzynek i Aleksandra Sikora. Zabrakło natomiast Ewy Pajor, pojawiło się kilka dublerek, które dotychczas grały mniej.

Piłkarki ze Skandynawii wyszły na prowadzenie 1:0 w 24. minucie dzięki strzałowi Isabell Herlovsen po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Najbliżej wyrównania była Julia Matuschewski, po której uderzeniu z rzutu wolnego piłka trafiła w słupek Norweżek. Po przerwie drużyna Stępińskiego straciła jeszcze dwie bramki. Jedną z nich ponownie po stałym fragmencie. Porażka Polek mogła być jeszcze wyższa niż 0:3, gdyby Caroline Hansen oddała lepszy strzał z rzutu karnego.

Reprezentacja Norwegii jest etatowym uczestnikiem dużych turniejów piłkarskich. Od 1987 roku nie opuściła ani mistrzostw świata, ani europejskiego czempionatu. W rankingu FIFA jest na 13 miejscu. Polska na 34. Dzięki zwycięstwu z Biało-czerwonymi drużyna z północy kontynentu wygrała turniej Algavre Cup.

Polki zakończyły rywalizację na drugim miejscu. Ich następny mecz towarzyski w kwietniu z Włoszkami. Początek eliminacji do mistrzostw Europy we wrześniu.

Polska - Norwegia 0:3 (0:1) 0:1 - Isabell Herlovsen 24' 0:2 - Caroline Hansen 65' 0:3 - Karina Saevik 74'

W 77. minucie Carolina Graham Hansen (Norwegia) nie wykorzystała rzutu karnego. Trafiła w poprzeczkę.

Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Aleksandra Sikora (46' Klaudia Olejniczak), Dagmara Grad, Agata Guściora, Martyna Wiankowska, Dżesika Jaszek (60' Agnieszka Winczo), Sylwia Matysik, Katarzyna Daleszczyk, Weronika Zawistowska (60' Ewelina Kamczyk), Emilia Zdunek, Julia Matuschewski (60' Dominika Grabowska).

Czy reprezentacja Polski awansuje do mistrzostw Europy?