Karol Świderski z kolejną bramką w Grecji. Potrzebował dwóch minut

W meczu greckiej ekstraklasy PAOK Saloniki ograł Atromitos Ateny 3:0, a jedną z bramek dla lidera tabeli strzelił Karol Świderski. Polski napastnik na zdobycie gola potrzebował zaledwie dwóch minut.

Dawid Borek
Dawid Borek
Karol Świderski Newspix / Kamil Świrydowicz / Na zdjęciu: Karol Świderski
Karol Świderski niedzielne spotkanie PAOK Saloniki - Atromitos Ateny w ramach 24. kolejki greckiej ekstraklasy rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w 80. minucie, zmieniając Chubą Akpoma, a już dwie minuty później po raz kolejny w tym sezonie wpisał się na listę strzelców.

Polski napastnik strzelił bramkę po fatalnym błędzie piłkarzy Atromitosu. Jeden z obrońców ekipy z Aten poślizgnął się po wyprowadzeniu piłki przez swojego bramkarza, PAOK ruszył z kontratakiem, a Świderski wykończył akcję po podaniu Diego Biseswara.

Zobacz bramkową sytuację Polaka (od 4:59):

Dla Świderskiego był to piąty gol dla PAOK-u w tym sezonie (a trzeci ligowy). Na strzelenie pięciu bramek Polak potrzebował 268 minut. W tym czasie zanotował też asystę.

Przypomnijmy, że Świderski trafił do greckiego klubu 20 stycznia, podpisując z nowym pracodawcą 3,5-letni kontrakt. Jagiellonia Białystok na tym transferze zarobiła ok. 2 mln euro.

Czy jesteś pozytywnie zaskoczona/y dyspozycją Świderskiego w Grecji?