Bukmacherzy powalczą o prawa do Ekstraklasy. Mecze na żywo na platformach

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Piasecki / Na zdjęciu: mecz Lotto Ekstraklasy
WP SportoweFakty / Jakub Piasecki / Na zdjęciu: mecz Lotto Ekstraklasy
zdjęcie autora artykułu

Po raz pierwszy w historii Ekstraklasa rusza ze sprzedażą praw mediowych bukmacherom. Mecze mają być dostępne w internecie dla wszystkich "aktywnych" graczy.

W tym artykule dowiesz się o:

Takiej oferty dla bukmacherów w Polsce jeszcze nie było! Ekstraklasa S.A. oficjalnie poinformowała, że rozpoczyna proces sprzedaży audiowizualnych praw na sezony 2019/20 i 2020/21. Przygotowano dwa pakiety dla licencjonowanych firm bukmacherskich działających na polskim rynku.

- W tym roku, po raz pierwszy w historii, chcemy zaoferować prawa firmom bukmacherskim działającym w Polsce. Jesteśmy już po serii spotkań z ich przedstawicielami i w wyniku dyskusji wspólnie z nc+ opracowaliśmy pakiety umożliwiające pokazywanie rozgrywek Ekstraklasy na platformach bukmacherów - zapowiedział Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy S.A.

Jak podano, pierwszy pakiet gwarantuje prawa do transmisji 296 meczów Ekstraklasy na wyłączność. Drugi - alternatywny - umożliwi zakup praw bez wyłączności maksymalnie czterem licencjonowanym firmom przyjmującym zakłady.

ZOBACZ WIDEO "Piłka z góry". Krzysztof Piątek nie zwalnia tempa. "Nadal się rozwija. Szuka sam siebie"

ZOBACZ: Jacek Kurski stawia na piłkę nożną. Mecze II ligi w TVP3 >>

Co to oznacza dla kibica? Bukmacherzy, którzy zakupią prawa do transmisji meczów na swoich stronach internetowych, będą mogli udostępniać mecze zarejestrowanym użytkownikom. Warunkiem ma być posiadanie aktywnego zakładu na mecz w dowolnych rozgrywkach.

Ewentualne podpisanie umów ma nastąpić do 30 kwietnia br. Ekstraklasa współpracuje z bukmacherami legalnie działającymi w Polsce od wielu lat. Pieniądze z tego tytułu przekazywane są do klubów z przeznaczeniem na szkolenie dzieci i młodzieży.

ZOBACZ: Kiedy Ekstraklasa pojawi się w TVP? Kurski: Może pod koniec sezonu >>

Źródło artykułu: