Adam Nawałka broni Lecha Poznań po kolejnej kompromitacji. "Jestem cały czas z drużyną"

Lech Poznań przegrał drugie spotkanie z rzędu i jego sytuacja w tabeli robi się coraz słabsza. Adam Nawałka nie krytykował jednak swojej drużyny po porażce 0:3 z Górnikiem Zabrze.

Michał Jankowski
Adam Nawałka PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Adam Nawałka
Po raz kolejny w tym sezonie Lech Poznań zagrał poniżej oczekiwań. Górnik Zabrze wcale nie musiał rozegrać wielkiego spotkania, aby wygrać i to aż 3:0 (Kliknij tutaj, aby przeczytać relację). - Było to spotkanie, które z pewnością nas wszystkich rozczarowało: piłkarzy, szkoleniowców, a przede wszystkim kibiców. Tym bardziej jest to przykre, że taki mecz przydarzył nam się u siebie. Jest to bardzo trudna sytuacja dla drużyny i klubu - mówił Adam Nawałka.

Były selekcjoner reprezentacji Polski nie krytykował jednak swoich zawodników. - Chcę powiedzieć, że jestem cały czas z drużyną. Tym bardziej w trudnym momencie. Nikomu nie będę zarzucał braku zaangażowania. Mimo takiego wyniku zawodnicy starali się grać do końca. Po pierwszej bramce nie spuścili głów, ale nadziewaliśmy się na kontry. W pierwszej połowie mieliśmy kilka sytuacji, ale brakowało skuteczności - ocenił mecz z Górnikiem Adam Nawałka.

Czytaj również: Górnik Zabrze wydostał się ze strefy spadkowej, awans Pogoni Szczecin. Zobacz tabelę Lotto Ekstraklasy

Trener Lecha Poznań przyznał jednak, że porażka jest zasłużona. - Nie będę zaklinał rzeczywistości, że byliśmy lepszą drużyną. Świadczy o tym wynik. Górnik rozegrał doskonałe spotkanie. Wykorzystał nasze słabsze momenty, stąd taki wynik. Przyjmujemy to na klatę z pełną odpowiedzialnością - kontynuował.

Dla Lecha Poznań przerwa na mecze reprezentacji jest zbawienna. Adam Nawałka musi poprawić właściwie każdy element gry lechitów, choć po porażce z zabrzanami starał się szukać pozytywów. - Porównując dwa ostatnie mecze, to stworzyliśmy sobie dużo więcej sytuacji. Wynik jest fatalny i bierzemy odpowiedzialność. W tej chwili na gorąco nie będę analizował co i jak. Mamy teraz dłuższą przerwę. Trzeba wyciągnąć wnioski i wykorzystać maksymalnie te dwa tygodnie, aby w następnym spotkaniu być dobrze przygotowanym. Do każdego meczu trzeba podchodzić z bardzo dużą koncentracją, wkładać maksimum wysiłku i olbrzymiego zaangażowania - zakończył Adam Nawałka.

Lech Poznań zajmuje obecnie szóste miejsce w Lotto Ekstraklasie, ale jest poważnie zagrożony spadkiem do dolnej części tabeli.

Czy Lech Poznań utrzyma miejsce w czołowej ósemce?