Waldemar Fornalik: Życie pokazuje, że wynik 2:0 jest niebezpieczny

Piast wygrał po raz piąty z rzędu, 2:1 pokonując Miedź Legnica. W końcówce gospodarze musieli bronić jednobramkowej przewagi. - Życie pokazuje, że wynik 2:0 jest niebezpieczny - przypomniał po spotkaniu Waldemar Fornalik.

Michał Piegza
Waldemar Fornalik Newspix / Irek Dorozanski / 400mm.pl / Na zdjęciu: Waldemar Fornalik
Wiosną tylko Cracovia potrafiła znaleźć sposób na Piasta. W niedzielę gliwiczanie z kwitkiem odprawili Miedź, wygrywając 2:1. Było to piąte z rzędu zwycięstwo Piasta. Gospodarze mieli spotkanie pod kontrolą, w końcówce beniaminkowi udało się złapać bramkowy kontakt. - Było widać, że w pierwszej połowie nie było płynnej gry, choć już w drugiej minucie stworzyliśmy sytuację do strzelenia bramki. Życie pokazuje, że wynik 2:0 jest niebezpieczny. Miedź strzeliła bramkę kontaktową i zrobiło się nerwowo. Na szczęście zagraliśmy mądrze końcówkę spotkania, bo rywale starali się zagrażać, natomiast my utrzymaliśmy wynik do końca - podsumował potyczkę trener gospodarzy Waldemar Fornalik. - Mamy swój plan na tę przerwę, zawodnicy muszą odpocząć i odreagować. Na powrót potrzebują nabrać wigoru. Jest też opcja, że wróci do nas Joel Valencia - dodał szkoleniowiec.

Nie miał wątpliwości, że Piast wygrał zasłużenie trener Miedzi, Dominik Nowak. - Mógłbym ocenić dwie połowy. Pierwsza była przez nas wyraźnie przespana. Nie potrafiliśmy kontrolować sytuacji i utrzymać się przy piłce, a także nie upilnowaliśmy Piotra Parzyszka, który strzelił nam gola. W drugiej połowie mój zespół wyszedł z większym animuszem, choć to ponownie Piast strzelił gola. Bramka kontaktowa dała nam nadzieję. Ostatecznie jednak wygrał zespół, który w przekroju meczu miał więcej atutów po swojej stronie - pochwalił rywala opiekun legniczan.

Miedź Legnica utrzyma się w Lotto Ekstraklasie?