David Ospina stracił przytomność w czasie meczu. Z boiska zabrano go do szpitala

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Francesco Pecoraro / David Ospina stracił przytomność podczas meczu Napoli - Udinese

Mrożące krew w żyłach sceny rozegrały się pod koniec pierwszej połowy meczu 28. kolejki Serie A pomiędzy Napoli a Udinese. Bramkarz gospodarzy David Ospina, nieatakowany przez rywali, stracił przytomność i prosto z boiska został zabrany do szpitala.

Omdlenie Kolumbijczyka było efektem jego starcia z napastnikiem Udinese Ignacio Pussetto w pierwszych minutach meczu. Wówczas lekarze opatrzyli Ospinie rozciętą głowę, zabandażowali głowę i pozwolili na kontynuowanie gry, na co nalegał sam zawodnik.

40 minut później były piłkarz Arsenalu i OGC Nice nagle, bez kontaktu z przeciwnikiem, nieprzytomny padł na murawę. Błyskawicznie pojawili się przy nim członkowie sztabu medycznego Napoli, którzy najpierw sprawdzili, czy Ospina nie dławi się własnym językiem.

94-krotny reprezentant Kolumbii pozostawał nieprzytomny przez kilka minut, jednak kiedy opuszczał stadion na noszach, pomachał do kibiców. Prosto z boiska został zabrany na badania do neapolitańskiego szpitala imienia Antonio Cardarellego.

David Ospina stracił przytomność w czasie meczu Napoli - Udinese (fot. Eleven Sports)

Gdy w 44. minucie Ospinę w bramce Napoli zastępował Alex Meret, w meczu był remis 2:2. W 57. minucie gola na 3:2 dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Milik. Spotkanie trwa, później do siatki trafił jeszcze Dries Mertens i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Napoli 4:2.

Po meczu trener drużyny z Neapolu Carlo Ancelotti poinformował, że badania wykonane w szpitalu nie wykazały żadnych poważnych urazów ani dolegliwości. Jak się okazało, Kolumbijczyk nie stracił przytomności, a miał "kryzys hipotensyjny" (jego ciśnienie krwi bardzo spadło, co spowodowało omdlenie). Przez najbliższe 24 godziny Ospina będzie przebywał na obserwacji w klinice Pineta Grande.

Czy po starciu z Ignacio Pussetto David Ospina powinien otrzymać zgodę na kontynuowanie gry?