Grabara uratował polską kadrę. Zobacz jego znakomitą interwencję

Polski bramkarz zasłużył na wysokie noty podczas meczu Polski z Anglią. Dopiero film z jednej z akcji pokazuje, co wyczyniał między słupkami.

Krzysztof Gieszczyk
Kamil Grabara Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: Kamil Grabara
Mecz Anglia U-21 - Polska U-21 zakończył się remisem 1:1. Najwyższe noty w naszym zespole zebrał Kamil Grabara. Docenili go także angielscy dziennikarze. Więcej przeczytasz tutaj.

Kamil Grabara ratował polską drużynę wielokrotnie z opresji. Przygotowująca się do mistrzostw Europy nasza drużyna nie dała się pokonać w meczu towarzyskim, choć przystąpiliśmy do spotkania mocno osłabieni, a po drugiej stronie biegali piłkarze z Premier League. Więcej o spotkaniu w Bristolu przeczytacie tutaj.

- Już w pierwszej połowie dwa razy ratował Polaków w bardzo trudnych sytuacjach, tak jak gdy odbił piłkę na słupek po odbiciu się jej od Bielika. W drugiej było jeszcze lepiej. W końcówce tylko jemu goście mogą zawdzięczać, że nie przegrali. Jego jedna, instynktowna interwencja, była wspaniała - czytamy w relacji ze spotkania na stronie Sky Sport.

Grabara dostał notę "8", najwyższą w polskim zespole. Gospodarze mocno przeważali, ale na posterunku zawsze stał bramkarz Aarhus. Skapitulował tylko raz, po strzale Calvert-Lewina w 13. minucie. Potrafił za to obronić m.in. takie uderzenie w wykonaniu Jonjoe Kenny’ego z Evertonu.

Mecz z Anglią był już przedostatnim testem Polski przed ME U-21. We wtorek zespół Michniewicza zagra w Grodzisku Wielkopolskim z Serbią.