Fortuna I liga: ofensywa Puszczy Niepołomice odblokowała się

Przerwa reprezentacyjna wpłynęła pozytywnie na piłkarzy ofensywnych Puszczy Niepołomice. Drużyna Tomasza Tułacza zwyciężyła 3:0 z Chrobrym Głogów.

Marcel Kotwica i Dawid Flaszka Newspix / MICHAL STAWOWIAK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Marcel Kotwica i Dawid Flaszka
Przed dwutygodniową pauzą Puszcza Niepołomice była bezsilna w ataku. Drużyna Tomasza Tułacza zdobyła dwa z możliwych dziewięciu punktów w lidze, odpadła z Pucharu Polski, a co jeszcze gorsze, nie strzeliła gola przez 360 minut. Skuteczność poprawiła dopiero w sparingu z Zagłębiem Sosnowiec, w którym dwukrotnie pokonała bramkarza zespołu z Lotto Ekstraklasy. Był to przedsmak wydarzeń, do których doszło w piątek.

Już w 13. minucie meczu z Chrobrym Głogów gospodarze wyszli na prowadzenie 1:0. Piotr Stawarczyk wykorzystał rzut karny i strzelił pierwszego w tym roku gola dla niepołomiczan w meczu o stawkę. Po trafieniu weterana drużyna z Małopolski utrzymywała swoją przewagę i przybliżała się do zwycięstwa. W 45. minucie Marcin Orłowski nieznacznie przestrzelił z ostrego kąta, a mógł podwoić zaliczkę Puszczy jeszcze przed przerwą.

Orłowski przymierzył do bramki Mateusza Abramowicza dopiero w 71. minucie z okolic linii pola karnego. Spotkanie zostało ostatecznie rozstrzygnięte w 76. minucie, kiedy Łukasz Szczepaniak uderzył na 3:0 z rzutu karnego. Jedenastka została podyktowana za zagranie ręką Michała Michalca, który blokował strzał Jakuba Bąka. Sytuacja zrobiła się tak spokojna, że Tułacz pozwolił zadebiutować w końcówce spotkania Przemysławowi Sajdakowi oraz Szymonowi Gwieździe. Nawet po odmłodzeniu jedenastki Puszcza pozostała groźniejsza od przeciwnika.

Piłkarze ofensywni z Niepołomic odblokowali się i postrzelali na miarę przekonującego zwycięstwa. Nie można tego samego powiedzieć o Chrobrym, który z 17 golami na koncie pozostaje najmniej bramkostrzelnym zespołem na zapleczu Lotto Ekstraklasy.

Puszcza Niepołomice - Chrobry Głogów 3:0 (1:0)
1:0 - Piotr Stawarczyk (k.) 13'
2:0 - Marcin Orłowski 71'
3:0 - Łukasz Szczepaniak (k.) 76'

Puszcza: Miłosz Mleczko - Mateusz Bartków, Piotr Stawarczyk, Konrad Stępień, Michał Mikołajczyk - Marcin Stefanik (78' Marcel Kotwica), Wiktor Żytek - Łukasz Szczepaniak, Konrad Nowak (84' Przemysław Sajdak), Jakub Bąk (87' Szymon Gwiazda) - Marcin Orłowski

Chrobry: Mateusz Abramowicz - Jarosław Ratajczak, Przemysław Stolc, Michał Michalec, Kamil Pestka - Robert Mandrysz (66' Konrad Kaczmarek), Szymon Drewniak - Bartosz Machaj (54' Jakub Bach), Mateusz Machaj, Łukasz Zejdler (66' Szymon Nowicki) - Mikołaj Lebedyński

Żółte kartki: Orłowski, Nowak, Stawarczyk, Stefanik (Puszcza) oraz Mandrysz, Stolc, Drewniak, Michalec (Chrobry)

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)

Czy Puszcza Niepołomice będzie wyżej niż Chrobry Głogów w tabeli na zakończenie sezonu?