II liga: Pogoń Siedlce pnie się w tabeli. Teren Resovii zdobyty po 249 dniach

Pogoń Siedlce wygrała 3:1 z Resovią. Drużyny z Mazowsza radzą sobie dobrze w mieście na Podkarpaciu. Poprzednio zwyciężył tam 21 lipca Znicz Pruszków.

drużyna Pogoni Siedlce Newspix / JAROSLAW OLSZEWSKI/FOTOPYK / Na zdjęciu: drużyna Pogoni Siedlce
Mocne otwarcie meczu stało się specjalnością Pogoni Siedlce w rundzie wiosennej. W spotkaniu ze Stalą Stalowa Wola prowadziła od 2. minuty, w pojedynku z Gryfem Wejherowo od 6. minuty, a w starciu z ROW-em 1964 Rybnik od 9. minuty. W środę drużyna z Mazowsza pobiła swoje własne osiągnięcia i strzeliła gola na 1:0 zanim minęło 30 sekund. Do bramki Resovii trafił Piotr Marciniec po dośrodkowaniu Mateusza Bochnaka z prawego skrzydła. Marciniec cieszył się z gola w mieście, w którym urodził się.

Wyrównał na 1:1 Rafał Mikulec z rzutu karnego. Został on podyktowany za zagranie ręką Adama Mesjasza. Drużyna z Rzeszowa wykonała czwartą jedenastkę w trzech ostatnich meczach. To więcej niż w całej rundzie jesiennej.

W 34. minucie Adrian Paluchowski odzyskał prowadzenie dla Pogoni. Doświadczony napastnik strzelił 13. gola w sezonie i jest wiceliderem w klasyfikacji snajperów. Skuteczniejszy w tym sezonie od Paluchowskiego jest tylko Leandro z Radomiaka. Dośrodkował z rzutu rożnego Adam Mójta, który asystował przy sześciu golach w tym sezonie. W klasyfikacji kanadyjskiej spośród siedlczan wyżej od Mójty jest tylko Paluchowski.

Wynik na 3:1 ustalił imiennik Mójty - Adam Pazio w 77. minucie po wrzutce z rzutu wolnego, której nie potrafiło wybić kilku gospodarzy.

Pogoń zwyciężyła na wyjeździe po raz drugi w tym roku, a w rundzie jesiennej potrafiła to zrobić tylko raz. Jest niepokonana od dziewięciu meczów. Podopieczni Marcina Prasoła nie są już mocno zagrożeni degradacją. Ich przewaga nad drużynami zajmującymi miejsca spadkowe powiększyła się do ośmiu punktów. Do pokonanej Resovii tracą "oczko". Pogoń jest pierwszym klubem, który wygrał spotkanie ligowe na terenie rzeszowian od 21 lipca. Przez 249 dni Resovia przegrała u siebie tylko mecz pucharowy z Lechią Gdańsk.

Pozostałe mecze 26. kolejki zostaną rozegrane od piątku do niedzieli.

Resovia - Pogoń Siedlce 1:3 (1:2)
0:1 - Piotr Marciniec 1'
1:1 - Rafał Mikulec (k.) 23'
1:2 - Adrian Paluchowski 34'
1:3 - Adam Pazio 77'

Resovia: Wojciech Daniel - Mateusz Geniec, Arkadiusz Górka, Sebastian Zalepa, Rafał Mikulec – Szymon Kaliniec (63' Mateusz Świechowski), Dariusz Frankiewicz - Kamil Antonik, Przemysław Pyrdek (46' Michał Ogrodnik), David Kwiek (46' Radosław Adamski) - Paweł Hass (81' Karol Twardowski)

Pogoń: Piotr Smołuch – Adam Pazio, Maciej Wichtowski, Adam Mesjasz, Bartłomiej Olszewski - Bartosz Wiktoruk (87' Paweł Łydkowski), Damian Mosiejko - Mateusz Bochnak (73' Kacper Szymankiewicz), Piotr Marciniec (62' Andrzej Rybski), Adam Mójta (75' Dariusz Brągiel) - Adrian Paluchowski

Żółte kartki: Pyrdek, Kwiek, Górka, Mikulec (Resovia) oraz Mosiejko, Olszewski (Pogoń)

Sędzia: Jacek Lis (Katowice)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Pogoń Siedlce zakończy sezon na wyższym miejscu w tabeli niż Resovia?