Bundesliga. Hasan Salihamidzić zdenerwowany po remisie Bayernu Monachium. "Przespaliśmy kilka pierwszych minut"

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / Christian Kolbert/Pixathlon/REPORTER / Na zdjęciu: Hasan Salihamidzić

W 27. kolejce Bundesligi Bayern Monachium tylko zremisował na wyjeździe z Freiburgiem (1:1) i przed hitem z Borussią Dortmund stracił prowadzenie w rozgrywkach. Krytycznych słów pod adresem mistrzów Niemiec nie krył Hasan Salihamidzić.

- To nie był nasz dobry mecz. Nie weszliśmy w to spotkanie w taki sam sposób jak we wcześniejsze pojedynki. Przespaliśmy kilka pierwszych minut. Jestem bardzo rozczarowany - powiedział dyrektor sportowy Bayernu Monachium, cytowany przez niemieckiego "Kickera".

W sobotnim starciu goście stracili bramkę już w 3. minucie. Co prawda kilkanaście minut później wyrównał Robert Lewandowski, ale przyjezdni i tak nie byli w stanie zdobyć kompletu punktów. Potknięcie Bayernu wykorzystali piłkarze Borussii Dortmund, którzy u siebie pokonali VfL Wolfsburg 2:0 i wrócili na 1. miejsce w tabeli Bundesligi.

- Zdawaliśmy sobie sprawę, że w Freiburgu gra się trudno. Tutaj gospodarze zawsze naciskają na samym początku, a mimo to szybko straciliśmy gola - podkreślił Hasan Salihamidzić.

Tym samym do hitu rozgrywek, który może zadecydować o tegorocznym mistrzostwie Niemiec, to Borussia przystąpi z przewagą 2 punktów nad Bayernem. Dyrektor sportowy obrońców tytułu zapytany o to, co Bawarczycy muszą zmienić przed meczem z liderem tabeli, odpowiedział: - Dużo. Przede wszystkim musimy pokazać, że chcemy być mistrzami.

Pojedynek Bayern Monachium kontra Borussia Dortmund w 28. kolejce Bundesligi zaplanowano na sobotę 6 kwietnia na godzinę 18:30.

Czy Bayern Monachium wygra z Borussią Dortmund w 28. kolejce Bundesligi?