I liga grupa A: cień szansy Stali Gorzów

Nielba Wągrowiec przegrała we własnej hali z Warmią Energą Olsztyn i matematyczne szanse na zwycięstwo w lidze ma jeszcze Stal Gorzów. Aż 72 bramki padły w meczu w Żukowie.

Michał Gałęzewski
szczypiorniści Stali Gorzów WP SportoweFakty / TOMASZ JOCZ / Na zdjęciu: szczypiorniści Stali Gorzów
Kolejka rozpoczęła się od meczu w Gorzowie. Tam mająca jeszcze matematyczne szanse na zwycięstwo w lidze Stal pokonała Meble Wójcik Elbląg 25:20. W I połowie gospodarze wyszli nawet na sześciobramkowe prowadzenie, jednak przysnęli po zmianie stron. Dopiero od 43. minuty grali "swoje", co dało im komplet punktów.

Nie było niespodzianki w Koszalinie. Gwardia mierzyła się z czerwoną latarnią ligi z Tczewa i wygrała 32:25. Kolejny dobry mecz rozegrał Mykola Maliarewicz, który rzucił dla gospodarzy 9 bramek. Jedno trafienie więcej zaliczył zawodnik klubu z Tczewa, Michał Orzechowski.

W sobotę zawiódł Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna. Drużyna Andrzeja Gryczki, która walczy o najwyższe miejsca w lidze przegrała w Sierpcu z miejscowym Mazurem. Goście z Kaszub polegli przez dziesięciominutowy przestój, jaki przydarzył im się w I połowie.

Piotr Chrapkowski poczeka na pierwsze trofeum w Niemczech. Zobacz więcej!

Olbrzymich emocji dostarczył mecz w Wągrowcu. Nielba, która w ostatniej kolejce zmierzy się z outsiderem rozgrywek, mogła już teraz zapewnić sobie pierwsze miejsce w lidze. Jeszcze na 3 minuty przed końcem gospodarze prowadzili 24:23, dwie ostatnie bramki rzucił jednak Wojciech Golks i komplet punktów pojechał do Olsztyna.

W niedzielę do Żukowa przyjechał Jurand Ciechanów. Szczypiorniści SPR-u GKS po początkowych problemach, zdołali wyjść na prowadzenie. W spotkaniu, w którym padły aż 72 bramki, żukowianie zwyciężyli 38:34. Najwięcej, bo 10 bramek rzucił Grzegorz Dorsz.

Polscy juniorzy znowu nie wygrali z Izraelem. Zobacz więcej!

I liga grupa A (20. kolejka)

KS Stal Gorzów - Meble Wójcik Elbląg 25:20 (15:9)
Najwięcej bramek: dla Stali - Dawid Pietrzkiewicz 6, Mariusz Kłak, Adrian Turkowski - po 4; dla Mebli Wójcik - Marek Boenczko 6, Rafał Stępień 4, Adam Nowakowski 3.

KPR Gwardia Koszalin - Sambor Tczew 32:25 (16:15
Najwięcej bramek: dla Gwardii - Mykola Maliarewicz 9, Patryk Kiciński, Michał Felsztiger - po 5; dla Sambora - Michał Orzechowski 10, Michał Chyła 8, Szymon Kurczyński 4.

MKS Mazur Sierpc - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 25:19 (12:6)
Najwięcej bramek: dla Mazura - Filip Koper 6, Bartosz Starzyński 5, Damian Piórkowski 3; dla Sokoła Porcelana Lubiana - Karol Bednarek 7, Michał Derdzikowski, Adam Konkel, Łukasz Orlich - po 3.

MKS Nielba Wągrowiec - OKPR Warmia Energa Olsztyn 24:25 (12:10)
Najwięcej bramek: dla Nielby - Igor Drzazgowski 6, Patryk Skrzypczak, Dariusz Widziński - po 4; dla Warmii Energi - Wojciech Golks 8, Marcin Malewski 6, Piotr Dzido 4.

SPR GKS Żukowo - CKS Jurand Ciechanów 38:34 (19:16) Najwięcej bramek: dla SPR-u GKS - Grzegorz Dorsz 10, Damian Didyk 7, Patryk Pieczonka 5; dla Juranda - Damian Rutkowski 8, Patryk Dębiec 6, Piotr Ruszkowski, Damian Tobolski 5.