Bundesliga: Hannover - Borussia M'gladbach. Koszmarna scena już w 1. minucie. Lars Stindl z poważną kontuzją?

Już w 1. minucie meczu pomiędzy Hannoverem 96 i Borussią M'gladbach doszło do koszmarnej sceny. W walce o piłkę zderzyli się Matthias Ostrzolek i Lars Stindl. Ten drugi nie był w stanie kontynuować gry.

Łukasz Witczyk
Lars Stindl (Borussia Moenchengladbach) po kontuzji w meczu z Hannover 96 Getty Images / Martin Rose/Bongarts / Na zdjęciu: Lars Stindl (Borussia Moenchengladbach) po kontuzji w meczu z Hannover 96

Minęło 30 sekund od pierwszego gwizdka. W walce o piłkę Matthias Ostrzolek i Lars Stindl zderzyli się piszczelami. Uderzenie było bardzo bolesne i obaj gracze nie podnosili się z boiska. Niezbędna była interwencja sztabów medycznych, które zajęły się zawodnikami.

O ile Ostrzolek był w stanie kontynuować grę, o tyle Stindl musiał opuścić boisko. Piłkarz Borussii M'gladbach nie mógł wstać o własnych siłach i przy pomocy lekarzy opuścił plac gry, kuśtykając na jednej nodze. Po chwili na boisku zmienił go Raffael.
Źródło: bild.de Źródło: bild.de
Medycy po wstępnych oględzinach podejrzewają nawet złamanie nogi, ale to jaki jest stan zdrowia Stindla wiadome będzie po dokładnych badaniach. Reprezentant Niemiec został odwieziony do szpitala. Tam postawiona zostanie dokładna diagnoza.

30-latek dla reprezentacji Niemiec rozegrał 11 meczów, w których cztery razy pokonał bramkarzy rywali. W 2017 roku to właśnie on zdobył zwycięskiego gola w meczu finałowym Pucharu Konfederacji przeciwko Chile (1:0). W marcu tego roku zagrał w towarzyskim meczu przeciwko Brazylii (0:1). W tym sezonie dla Borussii wystąpił w 21 meczach i strzelił trzy gole.