Primera Division. Karim Benzema rekordzistą w Realu Madryt. Poprawił wyczyn Ferenca Puskasa

Prawie 58 lat przetrwał rekord słynnego Ferenca Puskasa. W niedzielę, strzelając trzy gole w spotkaniu Athletic Bilbao, Węgra zdetronizował Karim Benzema.

Michał Fabian
Karim Benzema Getty Images / Juan Manuel Serrano Arce / Na zdjęciu: Karim Benzema
Karim Benzema przeszedł do historii klubu z Madrytu, zdobywając szóstą, siódmą i ósmą bramkę z rzędu w ligowych meczach Realu.

Serię rozpoczął 31 marca br. w meczu z Huescą. Jego gol w 89. minucie dał Królewskim zwycięstwo 3:2. Od tego momentu żaden inny zawodnik Realu nie wpisał się na listę strzelców. Trafiał tylko Benzema. Najpierw w przegranym meczu z Valencią (1:2). Później poprowadził Real do zwycięstwa z Eibarem (2:1), a jego bramka z Leganes pozwoliła uratować ekipie Zinedine'a Zidane'a remis (1:1).

Dotychczas najwięcej trafień pod rząd w spotkaniach ligowych Realu zanotował Ferenc Puskas. Legendarny Węgier imponował skutecznością na początku sezonu 1961/62. W pierwszym spotkaniu z Elche ustalił wynik na 3:1. Później strzelał gole w meczach z Santander (2:0), Sevillą (2:1) i Realem Sociedad (1:0).

Seria Puskasa zakończyła się po siódmym golu - otwierającym wynik spotkania z Barceloną (30 września 1961). Zwycięstwo Królewskich w El Clasico (2:0) przypieczętował Luis del Sol, przerywając popisy kolegi z zespołu.

Benzema będzie miał szansę na wyśrubowanie rekordu w czwartkowym (25.04.) spotkaniu ligowym z Getafe.

Francuz strzelił w tym sezonie już 30 goli, we wszystkich rozgrywkach. Dotychczas najwięcej bramek - 32 - zdobył w sezonie 2011/12.

Czy Karim Benzema jest lepszym napastnikiem od Roberta Lewandowskiego?