Lechia Gdańsk znowu liderem. Zobacz tabelę Lotto Ekstraklasy

Lechia Gdańsk wykorzystała potknięcie Legii Warszawa, która przegrała swój mecz. Drużyna Piotra Stokowca znowu jest liderem Lotto Ekstraklasy.

Maciej Siemiątkowski
piłkarze Lechii Gdańsk Newspix / GRZEGORZ RADTKE / 058sport.pl / Na zdjęciu: piłkarze Lechii Gdańsk
Piłkarze Lechii wracają do Gdańska szczęśliwi. W środę ekipa Piotra Stokowca w szalonym meczu wygrała na wyjeździe z Pogonią Szczecin 4:3. O zwycięstwie przesądziło trafienie Artura Sobiecha z 89. minuty. Dzięki temu trafieniu Biało-Zieloni zdobyli trzy punkty i wrócili na pozycję lidera Lotto Ekstraklasy.

Gdańszczanie wykorzystali potknięcie Legii Warszawa, która przed startem kolejki była na pierwszym miejscu. Mistrz Polski nie utrzymał się na szczycie tabeli. Przegrał w Poznaniu z Lechem (0:1) i zrównał się punktowo z Lechią, która ma lepszy bilans bramkowy - to on jest decydujący w tym przypadku, bo dwa mecze między tymi zespołami zakończyły się bezbramkowymi remisami.

Raków Częstochowa wrócił do elity po 21 latach przerwy

Lech nie dość, że napsuł krwi rywalom z Warszawy, to jeszcze awansował na siódme miejsce w grupie mistrzowskiej. Kolejorz zrobił to kosztem Pogoni, która przegrała z Lechią.