Raków Częstochowa fetował awans do Lotto Ekstraklasy. Wielka radość w szatni

Raków Częstochowa wygrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:0 i na cztery kolejki przed końcem sezonu zapewnił sobie awans do Lotto Ekstraklasy. Częstochowianie długo świętowali sukces.

Łukasz Witczyk
piłkarze Rakowa Częstochowa Newspix / Marcin Bulanda / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze Rakowa Częstochowa
To jeden z największych sukcesów w historii Rakowa Częstochowa. Zespół Marka Papszun zdominował rozgrywki Fortuna I ligi i na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu zapewnił sobie awans. Częstochowianie tylko dwukrotnie schodzili z boiska pokonani. Upragnioną przepustkę do gry w elicie dało im zwycięstwo 2:0 nad Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Po końcowym gwizdku środowego meczu w Częstochowie rozpoczęła się feta. Nie zabrakło szampana, a kibice wraz z zawodnikami świętowali sukces na boisku stadionu przy ulicy Limanowskiego. Następnie świętowanie przeniosło się do szatni Rakowa.

Wyświetl ten post na Instagramie.

No hej @ekstraklasa_official

Post udostępniony przez Raków Częstochowa (@rakowczestochowa)

Dotychczas częstochowianie w najwyższej klasie rozgrywkowej spędzili cztery sezony. Grali w niej w latach 1994-1998. Wygrali 36 meczów, zremisowali 37 razy i 63-krotnie musieli uznać wyższość rywali. Do elity Raków wraca po 21 latach przerwy.

Raków Częstochowa świętuje awans. "Pracodawcy powinni dać dzień wolny z urzędu"