Premier League. Maurizio Sarri ukarany. Trener Chelsea FC przyznał się do niewłaściwego zachowania

Maurizio Sarri miał być obrażany podczas ostatniego meczu Chelsea, ale to Włoch wylądował poza ławką trenerską. Za swoje zachowanie został ukarany grzywną.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Maurizio Sarri Getty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: Maurizio Sarri
Menadżer Chelsea FC musi zapłacić 8 tys. funtów po tym jak przyznał się do niewłaściwego zachowania podczas poniedziałkowego meczu z Burnley FC (2:2). Włoch zaakceptował "standardową karę" od piłkarskiego związku w Anglii (FA).

Sarri został odesłany na trybuny w 94. minucie przez sędziego Kevina Frienda po tym jak stracił panowanie nad sobą i kilkukrotnie wychodził ze swojej strefy przy ławce rezerwowych.

W końcówce spotkania Chelsea z Burnley przy linii bocznej boiska było bardzo gorąco. "The Sun" informował, że członkowie sztabu szkoleniowego gości nazywali Sarriego "gów***** Włochem" (WIĘCEJ TUTAJ), ale FA nie poinformowała o żadnych karach za ten incydent.

Gorąco było również tuż po ostatnim gwizdku. W przepychankach brali udział m.in. David Luiz, kontuzjowany Antonio Ruediger, Ashley Barnes czy trener bramkarzy Burnley. Piłkarzy musieli rozdzielać stewardzi.

Sarri nie pojawił się na konferencji pomeczowej, a jego asystent Gianfranco Zola tłumaczył, że menadżer Chelsea nie jest zadowolony z zachowania na ławce trenerskiej rywali.

Chelsea po 35. kolejkach jest na czwartym miejscu w Premier League, ale na przeskoczenie "The Blues" wciąż liczą Arsenal i Manchester United.

Czy Sarri to właściwy trener dla Chelsea?