Serie A: Bologna FC wygrała mecz polskich bramkarzy

Skończyła się passa Łukasza Skorupskiego. Polak skapitulował w meczu z Empoli FC, co nie przeszkodziło Bologni FC pokonać 3:1 zespół Bartłomieja Drągowskiego.

Bartłomiej Drągowski (z prawej) PAP/EPA / GIORGIO BENVENUTI / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski (z prawej)
Łukasz Skorupski był przed tym spotkaniem najdłużej niepokonanym bramkarzem w lidze. Nie skapitulował przez 345 minut. W sobotę dorzucił do tej liczby już tylko 17 minut. Passę bramkarza Bologni przerwał Marko Pajac brawurowym strzałem z ostrego kąta. Skorupski powinien zareagować lepiej, nie przypilnował krótkiego słupka, dał się zaskoczyć.

Także w bramce Empoli stanął Polak, Bartłomiej Drągowski. Był rozgrzany od początku spotkania. Już w 6. minucie popisał się chwytem po strzale z dystansu Ericka Pulgara. W 27. minucie golkiper Empoli wykazał się po uderzeniu Nicoli Sansone. Drągowski został pokonany po raz pierwszy w 52. minucie. Gola na 1:1 strzelił Roberto Soriano po dośrodkowaniu Sansone. W tym momencie Bologna odblokowała się w ofensywie i nabrała wiatru w żagle. To gospodarze poszli za ciosem i rozstrzygnęli mecz. W 83. minucie Riccardo Orsolini pokonał Drągowskiego strzałem zza pola karnego, a w doliczonym czasie wynik na 3:1 ustalił po kontrataku Sansone.

Skorupski i Francesco Caputo rozegrali całe spotkanie, więc pozostają w szóstce niezniszczalnych zawodników w lidze włoskiej. Polak i Włoch wystąpili od początku do końca we wszystkich dotychczasowych spotkaniach i jako pierwsi przekroczyli barierę 3000 minut spędzonych na boiskach.

Kluby polskich bramkarzy walczą o utrzymanie w Serie A. Po bezpośrednim pojedynku Bologna jest coraz spokojniejsza na bezpiecznej lokacie, a beniaminek zostaje w strefie spadkowej.

Bologna FC - Empoli FC 3:1 (0:1)
0:1 - Marko Pajac 17'
1:1 - Roberto Soriano 52'
2:1 - Riccardo Orsolini 83'
3:1 - Nicola Sansone 90'

Bologna: Łukasz Skorupski - Ibrahima Mbaye, Danilo Larangeira, Lyanco, Mitchell Dijks - Blerim Dzemaili, Erick Pulgar (79' Andrea Poli), Roberto Soriano (90' Ladislav Krejci) - Riccardo Orsolini, Rodrigo Palacio (73' Federico Santander), Nicola Sansone

Empoli: Bartłomiej Drągowski - Frederic Veseli, Jacob Rasmussen (86' Lewan Mczedlidze), Dimitrios Nikolaou, Giovanni Di Lorenzo - Hamed Junior Traore, Ismael Bennacer, Rade Krunić, Marko Pajac (82' Manuel Pasqual) - Diego Farias (67' Afriyie Acquah), Francesco Caputo

Żółte kartki: Mbaye, Orsolini, Soriano (Bologna) oraz Pajac, Krunić (Empoli)