Serie A: trwa passa Łukasza Skorupskiego, asysta Mariusza Stępińskiego

Łukasz Skorupski nie skapitulował po raz 10. w sezonie. Jego Bologna FC zwyciężyła 3:0 z Sampdorią Genua. Ładne podanie przed golem wykonał Mariusz Stępiński, a Chievo Werona pokonało 2:1 Lazio.

Łukasz Skorupski Getty Images / Mario Carlini / Iguana Press / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
255 minut - tyle trwała passa Łukasza Skorupskiego bez straconego gola przed meczem z Sampdorią Genua. Po nim już 345. Drużyna Marco Giampaolo to jedna z tych, z którymi reprezentant Polski miał rachunki do wyrównania. W rundzie jesiennej jego Bologna FC przegrała w Genui 1:4. Najmniej litości dla Skorupskiego miał Fabio Quagliarella, lider klasyfikacji strzelców ligi włoskiej, który zdobył dwa gole. Wynik ustalił wtedy po podaniu Karola Linettego.

Kompani Skorupskiego z pola grają obecnie zdecydowanie lepiej niż w rundzie jesiennej i w rewanżu na własnym stadionie nie pozwolili Sampdorii na rozwinięcie skrzydeł. Tym razem spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki, a bramkarze nie mieli wielu okazji do pokazania co potrafią.

Pierwsza robinsonada była w 34. minucie, ale nie Skorupskiego, a Emila Audero, który sparował piłkę na korner po strzale Riccardo Orsoliniego. Zarysowała się w tym fragmencie przewaga Bologni, ale nie potrafiła jej udokumentować prowadzeniem w pierwszej połowie. Chybił w dwóch sytuacjach Roberto Soriano, a kiedy Blerim Dzemaili oddał kapitalne uderzenie do bramki, gol nie został uznany.

To, co nie udało się w pierwszej połowie, wyszło gospodarzom po przerwie. Bologna zdobyła prowadzenie 1:0 po rzucie wolnym i z pomocą przeciwników. W 54. minucie Emil Audero interweniował niefortunnie po strzale Ericka Pulgara, a piłka odbiła się jeszcze od nóg Lorenzo Tonelliego i wturlała się do siatki Sampdorii.

Na boisku był obok Skorupskiego również Karol Linetty, ale nie wyróżnił się niczym pozytywnym. W 66. minucie trener Giampaolo wymienił Polaka na Gianlucę Caprariego, ale Sampdoria zamiast w ofensywnym ustawieniu strzelić gola, to straciła kolejne dwa. W 69. minucie Erick Pulgar uderzył z rzutu wolnego na 2:0. Chilijczyk zrobił to efektownie, z ostrego kąta, za kołnierz Emila Audero. Wynik na 3:0 ustalił w 83. minucie Riccardo Orsolini nożycami, a kolejny błąd popełnił w tej sytuacji golkiper Sampdorii.

Bartosz Bereszyński spędził cały mecz na ławce rezerwowych Sampdorii.

33. kolejka Serie A:

Bologna FC - Sampdoria Genua 3:0 (0:0)
1:0 - Lorenzo Tonelli (sam.) 54'
2:0 - Erick Pulgar 69'
3:0 - Riccardo Orsolini 83'

Bologna: Łukasz Skorupski - Ibrahima Mbaye, Danilo Larangeira (88' Filip Helander), Lyanco, Ladislav Krejci - Erick Pulgar, Blerim Dzemaili (76' Andrea Poli) - Riccardo Orsolini, Roberto Soriano (86' Godfred Donsah), Nicola Sansone - Rodrigo Palacio

Sampdoria: Emil Audero - Jacopo Sala, Joachim Andersen, Lorenzo Tonelli, Nicola Murru (81' Jakub Jankto) - Dennis Praet, Albin Ekdal, Karol Linetty (66' Gianluca Caprari) - Gaston Ramirez (59' Riccardo Saponara) - Gregoire Defrel, Fabio Quagliarella

Żółte kartki: Soriano, Orsolini (Bologna) oraz Murru, Sala, Andersen, Tonelli (Sampdoria)

Sędzia: Maurizio Mariani

***

Mocnym akcentem zaznaczył swój występ Mariusz Stępiński, który asystował przy golu Emanuela Vignato w niespodziewanie wygranym 2:1 przez Chievo Werona meczu z Lazio. Nie zagrał w tym spotkaniu z powodu kontuzji Paweł Jaroszyński. Dobrze rozpoczął się ten tydzień dla Bartłomieja Drągowskiego, ale gorzej skończył. Bramkarz Empoli FC wyciągnął piłkę z bramki cztery razy w przegranym 2:4 meczu ze SPAL-em, w którego składzie był Thiago Cionek. Zmiennikiem w Udinese Calcio był tradycyjnie Łukasz Teodorczyk, po którego wejściu na boisko drużyna wyrównała na 1:1 w spotkaniu z US Sassuolo.

Lazio - Chievo Werona 1:2 (0:0)
0:1 - Emanuel Vignato 49'
0:2 - Perparim Hetemaj 52'
1:2 - Felipe Caicedo 67'

Empoli FC - SPAL 2:4 (1:2)
1:0 - Francesco Caputo 23'
1:1 - Andrea Petagna (k.) 38'
1:2 - Sergio Floccari 45'